Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi představilo zbrusu novou A7

Na novou generaci vozů Audi z kategorie vyšší střední třídy čekáme už pěkně dlouho. Vždyť první generace A7 je na trhu už od konce roku 2010 a její konzervativnější sestra A6 zrovna tak. Nyní konečně nastal čas na změnu.
Vydáno: 19.10.2017
Audi A7 2018 20
Audi A7 2018 20 Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco design novinky je spíše evoluční a na známou karoserii A7 přidal prvky z nového Audi A8, technika, kterou novinka dostane, má za cíl znovu utéct konkurenci. Nové Audi A7 znovu upoutá rozkročenou siluetou, aktivní aerodynamikou a seseknutou zádí, která je pro vozy s karoserií fastback charakteristická. Na zádi ale nově objevíme propojené svítilny s OLED technologií, které už nedisponují pouze dynamickými směrovými světly, ale celou řadou světelných projevů a funkcí.

Vnitřek z A8

Uvnitř se ale změnilo mnohé. Zatímco první Audi A7 dostalo interiér z menší A6, novinka převzala vnitřní prostor z nedávno představené vlajkové lodi a na její palubě se proto dočkáme spousty lesku, minimalismu a dotykových ploch. Horní displej na středové konzole nabídne uhlopříčku 10,1 palce a zaměří se na multimediální funkce, zábavu a navigaci. Naopak dolní obrazovka s uhlopříčkou 8,6 palce obstará klimatizaci, výhřev či odvětrávání sedadel a jiné funkce. Oběma displejům pak nechybí jak akustická, tak také haptická zpětná vazba, díky které si budete opravdu jisti, že jste tu či onu funkci zmáčkli.

Rozměrově je pak novinka s minulou A7 takřka totožná. Mají stejný objem kufru 535 litrů, v délce se liší jen o 5 milimetrů a podobně zanedbatelné rozdíly panují i v ostatních rozměrech. Za zmínku tak stojí pouze o 12 milimetrů prodloužený rozvor, který zajistí ještě klidnější a vyspělejší chování. To bude ostatně hlavní předností novinky. Stejně jako nové Audi Q5 a větší Q7 přijíždí i dnešní A7 na platformě MLB Evo, která zajišťuje vysokou pevnost a skvělé utlumení. K dispozici bude samozřejmě také lépe odladěný podvozek, progresivní řízení či extrémně tlustá skla, díky kterým půjde prý o vůbec nejtišší velké kupé.

Čtyři podvozky a velké pohodlí

U podvozku se ale na moment zastavíme. Zákazníci budou mít totiž na výběr hned ze čtyř typů podvozku - konvenčí řešení s ocelovými pružinami, elektronicky řízené tlumiče s regulací tuhosti, vzduchový podvozek se změnou světlé výšky a aktivním udržováním jízdní stability a sportovní variantu se snížením o 10 milimetrů, která zpočátku půjde kombinovat pouze s elektronicky řízenými tlumiči. V nabídce bude dále také zadní sportovní diferenciál či zatáčení zadní nápravy pro ještě lepší agilitu. Pohon Quattro s preferencí zadní nápravy a sedmistupňová převodovka S-Tronic jsou pak samozřejmostí u všech verzí.

Malý převrat však znamenají použité motory a technologie. Audi A7 samozřejmě bude umět parkovat samo, půjde ho ovládat pomocí chytrého telefonu a vedle těch nejvyspělejších funkcí bude umět i plně autonomní jízdu do rychlosti 60 km/h, která spadá do takzvané fáze 3. Tím nejzajímavějším je ale paleta použitých motorů.

Pouze hybridy

Jistě vám neuniklo nedávné přejmenování všech motorizací nynějších Audi. Už se tak nemůžeme bavit o motorech 3.0 TDI, 3.0 TFSI a podobně, ale o verzích 55 TDI, 55 TFSI nebo například 60 TFSI. Zajímavostí ale je, že všechny tyto verze, bez ohledu na označení, budou hybridní! Ano, skutečně. Pokud v budoucnu potkáte nové Audi A7, mějte jistotu, že jde o hybrid. Budou to takzvané mild-hybridy, které sice nebudou schopny čistě elektrické jízdy, ale nabídnou například vylepšený systém start/stop a také efektivnější rekuperaci brzdné energie, která bude ukládána do menších baterií.

Pokud budete novou A7 bezpodmínečně chtít co nejdříve, musíte se spokojit se šestiválcovým benzínem o objemu 3 litry a výkonem 250 kW, který nese označení 55 TFSI. Vzápětí ale do nabídky přibudou také šestiválcové diesely a dokonce i čtyřválce, které by v budoucnu mohly tvořit až polovinu nabídky nové A7.

Článek je zařazen v: Audi A7 , nová Audi A7 , Audi A7 nová , Audi A7 2018 , zbrusu nové Audi A7 , nejnovější Audi A7 , Audi A7 Mk2 , A7 , Audi , nová A7 , nové Audi , nejnovější Audi , Audi A7 3.0 TFSI , Audi A7 55 TFSI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama