Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Aston Martin ukázal konečnou podobu hypersportu Valkyrie. Je neuvěřitelný!

Koncept tohoto superauta byl představen na letošním autosalonu v Ženevě, už tehdy se však mluvilo o designových změnách, které ponese sériová produkce. Ty skutečně přišly a hotový vůz vypadá naprosto velkolepě.
Vydáno: 14.07.2017
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie Autor: Aston Martin/Red Bull
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dle Wikipedie jsou Valkýry severské mytologické bohyně, které na bitevních polích hledají vybrané duše padlých válečníků hodných Valhally. Dle pověstí se jedná o krásné, ale nebezpečné dívky, válečnice, které do bitev jezdí na okřídlených koních. Už z tohoto popisu je asi jasné, jak vypadá a jaký je nový hypersport z dílny Aston Martin. Kdybychom ho měli popsat jen jediným slovem, pak by volba padla na pojem extrémní.

Tedy, mluvíme hlavně o designu, jehož konečnou podobu Aston Martin odtajnil. S technikou to tak slavné není, protože ji automobilka stále nechce moc komentovat. Víme, že by výkon auta měl být něco přes tisíc koní a hmotnost do jedné tuny. Vůz, který si můžete prohlédnout ve fotogalerii, má z 95 % shodný design s tím, který půjde k zákazníkům. Na tomto jednom již vyrobeném kousku chce Aston Martin vychytat a otestovat veškerou techniku tak, aby noví majitelé s vozem neměli jediný problém.

A ještě trocha čísel. Vyrobeno bude pouhých 150 silničních a 25 okruhových vozů. Oficiálně cenu značka nikdy neprozradila, ale zákulisní informace mluví o ceně v přepočtu asi 90 milionů korun. To ale jen v případě silniční verze. Ta závodní bude vzhledem ke své jedinečnosti a ke svým schopnostem ještě o něco draží. I když se z té částky jednomu dělají mžitky před očima, je vyprodáno. Překvapení? :)

Článek je zařazen v: Aston Martin , Red Bull , Valkyrie , Aston Martin Valkyrie , supersport , novinka , 1:1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama