Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Aston Martin chystá elektromobil s výkonem 1000 koní

Tak tohle jsme nečekali. Tradiční britský výrobce velkých těžkých dvanáctiválců se spotřebou malého parníku chystá elektrické auto. A co víc, dočkat se prý máme už v roce 2017.
Vydáno: 16.10.2015
Aston Martin DBX Concept
Aston Martin DBX Concept Autor: Aston Martin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Věřím, že budoucnost je elektrická." Tato slova nepronesl šéf Tesly, ani zástupce jiné notoricky ekologické automobilky. Byl to Andy Palmer, který stojí v čele automobilky Aston Martin. Svou představu o této budoucnosti nám prý Aston ukáže už přespříští rok a má to být elektrické superauto.

Rozhodně ale nehrozí, že by dvorní dodavatel aut pro Jamese Bonda slevil ze svých požadavků na rychlost. "Řeč je o elektrickém Aston Martinu s výkonem 800 až 1000 koní," konstatoval Palmer. S velkou pravděpodobností by mohla být řeč o konceptu DBX, který automobilka představila zkraje letošního roku. Elektromotory však mohou najít uplatnění i u dalších modelů značky.

"Jsme firma motorů V12. Zkuste si to promítnout do budoucnosti. Půjdeme stejnou cestou jako zbytek průmyslu a budeme downsizovat? Uvidíme Aston Martin s tříválcem? Chraň Bůh! Musíme udělat něco radikálního a elektrický pohon nám k tomu dává dostatek síly. Dává nám dostatek točivého momentu," vysvětluje Palmer. Brzy bychom se podle něj mohli dočkat i toho, že se v elektrickém autě bude prohánět sám Agent 007.

Přiznáváme, máme s tím trochu problém. Tím nejlepším na Aston Martinech totiž není jejich rychlost, ale zvuk. Úžasný, hluboký, mechanický řev, ze kterého se ježí chlupy na celém těle. Pokud o něj přijdou, ztratí i podstatnou část svého nezaměnitelného charismatu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama