Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Aston Martin chystá elektromobil s výkonem 1000 koní

Tak tohle jsme nečekali. Tradiční britský výrobce velkých těžkých dvanáctiválců se spotřebou malého parníku chystá elektrické auto. A co víc, dočkat se prý máme už v roce 2017.
Vydáno: 16.10.2015
Aston Martin DBX Concept

"Věřím, že budoucnost je elektrická." Tato slova nepronesl šéf Tesly, ani zástupce jiné notoricky ekologické automobilky. Byl to Andy Palmer, který stojí v čele automobilky Aston Martin. Svou představu o této budoucnosti nám prý Aston ukáže už přespříští rok a má to být elektrické superauto.

Rozhodně ale nehrozí, že by dvorní dodavatel aut pro Jamese Bonda slevil ze svých požadavků na rychlost. "Řeč je o elektrickém Aston Martinu s výkonem 800 až 1000 koní," konstatoval Palmer. S velkou pravděpodobností by mohla být řeč o konceptu DBX, který automobilka představila zkraje letošního roku. Elektromotory však mohou najít uplatnění i u dalších modelů značky.

"Jsme firma motorů V12. Zkuste si to promítnout do budoucnosti. Půjdeme stejnou cestou jako zbytek průmyslu a budeme downsizovat? Uvidíme Aston Martin s tříválcem? Chraň Bůh! Musíme udělat něco radikálního a elektrický pohon nám k tomu dává dostatek síly. Dává nám dostatek točivého momentu," vysvětluje Palmer. Brzy bychom se podle něj mohli dočkat i toho, že se v elektrickém autě bude prohánět sám Agent 007.

Přiznáváme, máme s tím trochu problém. Tím nejlepším na Aston Martinech totiž není jejich rychlost, ale zvuk. Úžasný, hluboký, mechanický řev, ze kterého se ježí chlupy na celém těle. Pokud o něj přijdou, ztratí i podstatnou část svého nezaměnitelného charismatu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama