Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Apollo Intesna Emocione, zhmotněná dokonalost

Dvanáctiválec, dechberoucí aerodynamika, fenomenální zvuk a hlavně vzhled, kterým by nepohrdl ani sám Batman. Intensa Emocione je ale především o výkonu a netají se svým okruhovým zaměřením. Má Porsche GT2 RS nového soupeře z nejvyšší ligy?
Vydáno: 28.10.2017
Apollo Intensa Emocione
Apollo Intensa Emocione Autor: Apollo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen deset. Přestě tolik jich Italové vyrobí. Ani o jednu víc. Pokud tedy jednu z nich chcete, neměli byste čekat ani minutu. Prý ještě nejsou vyprodané. Jediný háček ale zůstává u ceny, tohle auto stojí 2,6 milionu dolarů. A co za své peníze dostanete?

Karbonové zavěšení a nejjemnější nastavení

Tak především vůz, který vypadá jako žádný jiný na světě. Nové Apollo vypadá už ze statických fotografií jako ztělesnění rychlosti. Jeho hmotnost je navíc rozložena do nesmírně zajímavého poměru 45/55 ve prospěch zadní části, která tak bude mít lepší trakci na výjezdech. Dvanáctiválcový motor je samozřejmě uprostřed, hned pod obrovským vstupem pro přívod vzduchu, ze kterého vychází křídlo, které je inspirováno aerodynamikou vozů Formule 1.

A podobné je i zavěšení podvozku - celé z karbonu. Díky podvozku Billstein s proměnnou tuhostí a výškou je ale prý nové Apollo vhodné i na klasické silnice. Jeho ABS má pak 10 možných nastavení, což je shodné s výhradně okruhovými vozy. Stabilizace ESP pak na cestě k vypnutí nabídne dokonce až 12 kroků. Jak se budete s Inteznou Emocione sžívat, vždy trochu uberete.

Brutální výkon a muší váha

Sžití to ale nebude úplně jednoduché. Dvanáctiválcový motor dává totiž 780 koní a 760 Nm točivého momentu, přičemž hmotnost byla stlačena na těžko uvěřitelných 1250 kilogramů. To znamená, že Apollo Intensa Emocione zrychlí z 0 na 100 km/h hluboko pod 3 sekundy (za 2,7) a maximálně se rozjede na rychlost 333 km/h, při které prý půjde i bez problému zatáčet. Vůz se totiž soustředí na především aerodynamiku a přítlatk. Z toho důvodu dokáže vyvinout boční přetížení až 2G, což je ekvivalent k mnohým závodním strojům.

Apollo si s příchodem novinky připravilo ještě jedno překvapení. Novopečeným majitelům totiž přichystá závody série Apollo Time Attack, ve kterých si navzájem budou moci poměřit síly. Zdá se tedy, že na nejvyšší stupínky míří nová superstar!

Článek je zařazen v: Apollo Intenza Emocione , Apollo , Intenza Emocione , supersport , hypersport , nejrychlejší sporťák , Porsche GT2 RS , nejrychlejší stroj , nejrychlejší vůz , brutální stroj , italský hypersport , italský supersport , Italský sporťák V12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama