Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Aplikace pro rodiče od Toyoty umí potrestat mladé řidiče za divokou jízdu

Když rodiče půjčují své milované auto potomkům, kteří mají ještě mokrý řidičák, bývá to spojené se spoustou obav. Toyota ale vymyslela aplikaci, díky které mohou být rodiče o něco více v klidu.
Vydáno: 18.08.2017
Aplikace pro rodiče od Toyoty umí potrestat mladé řidiče za divokou jízdu
Aplikace pro rodiče od Toyoty umí potrestat mladé řidiče za divokou jízdu Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takové půjčování rodičovského auta se většinou neobejde bez zděšených výrazů rodičů při prvním dotazu na zápůjčku, a stejně jako následného stejně zděšeného výrazu potomka, který si musí vyslechnut spousty rad a přikázání. Takové rady ale potomek nadšený nově nabytou volností rychle vypouští z hlavy, což může vést k nemalým problémům. Těm má právě nová aplikace Toyoty předcházet.

Drsný hudební zážitek

Jmenuje se Safe and Sound a jde takřka o virtuálního rodiče nebo jakéhosi hlídače mladých řidičů. Aplikace spolupracuje s dnes velmi oblíbeným Spotify a nastavena je tak, že pokud mladý řidič vezme za jízdy do ruky telefon umístěný v bezpečnostním držáku nebo zvýší rychlost auta nad povolený limit, bude potrestán. Tím trestem je hlasité přepnutí hudby na playlist, který nastaví rodiče. A kdo by měl chuť dělat v autě frajeřinky, když začne hrát to nejlepší z dechovky nebo výběr operních árií.

Pokud by se takto trestaný řidič snažil playlist přepnout zpět, nebude mu to nic platné. Hudba se vypne nebo přepne až poté, co upraví svou rychlost pod maximální povolený limit. Drsné, ale podle nás velmi účinné. :)

Toyota k vývoji této aplikace přistoupila poté, co z průzkumů vyplynulo, že v prvním roce řízení zažije dopravní nehodu až 20 % řidičů. Nejčastějšími příčinami takových nehod jsou vysoká rychlost a manipulace s mobilním telefonem. Právě proto umí chytrá aplikace také blokovat veškeré notifikace ze sociálních sítí, a navíc zvládne rodičům dát vědět, že jejich potomek dorazil do cíle své cesty. Toyotě patří poklona. Hezké řeší snad odvěkého problému s půjčováním rodinných vozů.

Článek je zařazen v: Toyota , Spotify , playlist , rodiče , čerstvý řidičák , aplikace , Safe and Sound , aplikace Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama