Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ani Ferrari se nevyhnulo svolávačce, má problém s airbagy

Většina velkých automobilek už si nějakou tu svolávačku zažila, u výrobců exkluzivních sportovních a luxusních aut to ale nebývá zvykem. Ferrari si ale nyní svolávací akci vyzkouší.
Vydáno: 19.07.2015
Ferrari LaFerrari.

Ve Spojených státech italská prestižní značka musela vyhlásit svolávací akci hned pro několik svých modelů, celkem se týká 814 exemplářů. To je tedy slušná porce! Jde o vozy modelového roku 2015, které byly vyrobeny mezi polovinou loňského prosince a koncem letošního dubna. A konkrétně se týká majitelů Ferrari 458 Italia, 458 Spider, 458 Speciale, 458 Speciale A, California T, FF, F12 Berlinetta, a dokonce i LaFerrari.

Příčinou celé záležitosti jsou možné problémy s modulem airbagu u řidiče. Kožený potah na krytu airbagu u řidiče prý není dostatečně pevně přilepený a nafukovací polštář v airbagu by se mohl pootočit. V případě nehody by pak nemusel celý systém airbagu pracovat správně a řidič by mohl přijít k nějakému zranění.

Ferrari sice tvrdí, že možnost změny polohy složeného nafukovacího polštáře je velmi nepravděpodobná. Přesto ale svolává majitele a u dealerů se jejich vozům dostane zdarma výměny celého modulu airbagu. Přece jen jistota je jistota. Tedy ani u Ferrari nejsou dokonalí, přece jen u něj pracují lidé a chybovati je lidské.

Ferrari FF
Ferrari FF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama