Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ani Ferrari se nevyhnulo svolávačce, má problém s airbagy

Většina velkých automobilek už si nějakou tu svolávačku zažila, u výrobců exkluzivních sportovních a luxusních aut to ale nebývá zvykem. Ferrari si ale nyní svolávací akci vyzkouší.
Vydáno: 19.07.2015
Ferrari LaFerrari.
Ferrari LaFerrari. Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve Spojených státech italská prestižní značka musela vyhlásit svolávací akci hned pro několik svých modelů, celkem se týká 814 exemplářů. To je tedy slušná porce! Jde o vozy modelového roku 2015, které byly vyrobeny mezi polovinou loňského prosince a koncem letošního dubna. A konkrétně se týká majitelů Ferrari 458 Italia, 458 Spider, 458 Speciale, 458 Speciale A, California T, FF, F12 Berlinetta, a dokonce i LaFerrari.

Příčinou celé záležitosti jsou možné problémy s modulem airbagu u řidiče. Kožený potah na krytu airbagu u řidiče prý není dostatečně pevně přilepený a nafukovací polštář v airbagu by se mohl pootočit. V případě nehody by pak nemusel celý systém airbagu pracovat správně a řidič by mohl přijít k nějakému zranění.

Ferrari sice tvrdí, že možnost změny polohy složeného nafukovacího polštáře je velmi nepravděpodobná. Přesto ale svolává majitele a u dealerů se jejich vozům dostane zdarma výměny celého modulu airbagu. Přece jen jistota je jistota. Tedy ani u Ferrari nejsou dokonalí, přece jen u něj pracují lidé a chybovati je lidské.

Ferrari FF
Ferrari FF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama