Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Anglický gentleman v závodních tretrách

Bentley byl vždycky synonymem pro komfort ve spojení se silnými motory. Ale verze Speed pro sedan Mulsanne už vypadá dost nevyužitelně.
Vydáno: 17.09.2014
Bentley Mulsanne Speed
Bentley Mulsanne Speed Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znáte nějakého milionáře, který chce sednout na zadní sedadlo své limuzíny, ponořit se do čtení posledních změn na světových burzách a křečovitě se přitom držet madla dveří, aby náhodou nevyletěl ze sedačky v každé zatáčce, kterou jeho řidič bere smykem? My moc ne. Ale třeba se takoví najdou.

Bentley Mulsanne Speed je ale opravdu luxusní sedan, který splní nejvyšší nároky cestujících. Říct třeba o kůži na sedadlech, že jde o trapnou náhražku jak u VW, to opravdu nejde. Bentley má všechno prvotřídní. Speed navíc každý detail lehce procvičil pro lepší sportovní kondici. Takže sedadla jsou dvoubarevná s kostkovaným prošíváním, karoserie může mít nové laky, mezi nimiž se objevuje třeba Candy Red. Snížený podvozek na jednadvacetipalcových kolech dodá tu správnou sprinterskou eleganci.

Ale to hlavní je samozřejmě na Speedu motor. Poladěný V8 twin-turbo s objemem 6,75 litru má výkon 395 kW. Zdá se vám to málo? Tak čtěte dál. Točivý moment je 1100 N.m! Více než dvoutunové auto tak dokáže sprintovat stovkou za pouhé 4,9 sekundy a ručička rychloměru se zastaví na 305 km/h.

Jistě si říkáte, že tohle auto majitele sežere i s jeho botami z krokodýlí kůže. Jenže to tak není. Bentley nasadil do elektroniky speciální vypínání válců, takže v případě pomalé a plynulé jízdy je z toho vlastně čtyřválec.

Sportovním zážitkům ale odpovídá i osmistupňová automatická převodovka, která sází jednotlivé kvalty rychleji. Také je tu speciální sportovní mód, který „vyztuží“ řízení a nasadí do ESP jiné programy, které si lépe ve vyšších rychlostech poradí s vozem.

Kdo z vás se zamiloval, tak ať se podívá na to, jak drahá tahle hračka je. Je dražší než většina českých milenek, tedy nepočítáme-li některé zlatokopky. Cena Bentley Mulsanne Speed je totiž 315 000 euro.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama