Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Americké kladivo. Nový Chevrolet Corvette ZR1 veze 766 koní

Chevrolet konečně odhalil dlouho očekávanou novinku, ze které se točí celý svět. Není divu. Má totiž takový točivý moment, že by utáhla i dům, a bude rychlejší než kterýkoliv Chevrolet v historii. Je tohle nové nejrychlejší auto? V Americe tvrdí, že by mohlo.
Vydáno: 13.11.2017
Corvette ZR1
Corvette ZR1 Autor: Chevrolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktuální generace Chevroletu Corvette přitom neměla ve verzi ZR1 vůbec přijít. Automobilka totiž už před lety tvrdila, že nový model Z06 je natolik rychlý, že pro ještě brutálnější ZR1 zkrátka není místo. Technologie ale pokročily a za více než tři roky se výrazného zlepšení dočkaly také pneumatiky. Nyní už tedy není problém s trakcí na zadní nápravě a ZR1 opravdu vznikla.

Stovky kil přítlaku

Výsledek je impozantní. Když vidíte ten brutální splitr na předním nárazníku a extrémně velké zadní křídlo, auto se ani nemusí hýbat, abyste z něj měli respekt. A kolik generuje přítlaku? Až 430 kilogramů! ZR1 tak bude držet jako přibitá i v místech, kde byste s jinými auty vylétli do pole.

Uvnitř se pak ukrývají polozávodní skořepiny, volant v kombinaci karbonu s alcantarou a samozřejmě prvky výbavy, které připomínají ryze závodní vozy. Vedle efektních barevných kombinací si můžeme zmínit třeba telemetrii, která vám díky kompletnímu video záznamu a GPS datům umožní analyzovat data ze závodního okruhu a stát se tak lepším sportovním řidičem.

Spíše závoďák

Mluvit zde o sportovní jízdě je ale nutné s maximální opatrností. Corvette ZR1 je spíš ryze závodní auto, do kterého by si neměl sedat nikdo, kdo nemá odježděny alespoň stovky hodin na závodních okruzích. Jeho pohonná jednotka 6.2 LT5 V8 dopovaná kompresorem totiž dává hned 766 koní a dokonce 968 newtonmetrů točivého momentu.

I přes brutální, téměř půltunový přítlak tak ZR1 pojede opravdu rychle. Je totiž schopna upalovat až 337 km/h, přičemž schopnosti vozu zatáčet by se se zvyšující rychlostí neměly snižovat.

Magnetické tlumiče a velké ambice

O dostatek přilnavosti se mimo jiné budou starat jak pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, tak nově vyvinuté magnetické tlumiče a zcela nový podvozek, který byl na Severní smyčce Nürburgringu laděn celý rok.

Pokud vás nejbrutálnější Corvette v historii zaujala, máme pro vás dobrou zprávu. Chevrolet oznámil, že ZR1 zatím neomezí a bude jich tedy vyrobeno tolik, kolik jich lidé objednají. Vzhledem k výrobní náročnosti a faktu, že verze ZR1 nebyla v minulé generaci vyráběna déle než dva roky, bychom však neotáleli. Oficiálně se prvních kusů dočkáme z jara roku 2019.

Článek je zařazen v: Chevrolete Corvette , Corvette ZR1 , Chevrolete ZR1 , Nový Chevrolete , LT5 V8 , Corvette V8 , Chevrolet Corvette C7 Z06 , Corvette C7 , Corvette C7 ZR1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7