Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Alza začala prodávat elektromobily Tesla. Má jich zatím jen pár

Je to jen marketingová kampaň, nebo vážně myšlený obchodní model? Alza zařadila mezi ostatní elektroniku, kterou prodává přes svůj e-shop, také žádané a velmi drahé elektromobily značky Tesla.
Vydáno: 21.06.2017
Alza začala prodávat elektromobily Tesla
Alza začala prodávat elektromobily Tesla Autor: Alza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To si tak večer sednete se sklenkou vína k počítači, otevřete si e-shop, koupíte plenky pro dítko, nový fén pro manželku a pro sebe si objednáte zbrusu novou Teslu. I tak nějak by mohl vypadat nákup aut budoucnosti, který ale známý prodejce převedl do současnosti. A odvážný krok, o kterém mluvil už nějakou dobu, mu z marketingového pohledu vyšel na výbornou.

Počínaje včerejším dopolednem Alza do e-shopu přidala dvě verze Tesly. Jde o Model S za 2 999 999 Kč a Model X za 3 499 999 Kč. V budoucnu by podle všeho měly přijít i všechny ostatní elektrické modely. Alza slibuje, že objednaný vůz doručí do dvou dnů. Oba vozy jsou v tuto chvíli vystaveny v hlavním showroomu značky, kde je možné se také objednat na testovací jízdu.

Na Tesly se čeká

Dodací lhůta je velmi krátká, obzvlášť, když na „obyčejná“ auta zákazníci čekají i půl roku. Alza totiž podle všeho nakoupila dva skladové vozy a využila toho, že Tesla nenabízí nijak široké možnosti příplatkové výbavy, takže jsou si všechny verze podobné. Obchod navíc nabízí možnost platby v internetové měně bitcoin, financování nákupu auta nebo dodání Tesly až před dům.

A to je hodně zajímavá nabídka, když přihlédneme k tomu, jak funguje nákup vozu Tesla v případě, že jdete takzvaně z ulice. Existuje sice jakási dealerská síť značky Tesla, ale to neznamená, že tam přijdete a odjedete s novým autem. Tesly se vždy objednávají přes internet, a to na této webové adrese. Můžete to zvládnout sami, je ale možné jít právě za jedním z prodejců a s ním vůz online objednat. Po uplynutí čekací doby si pak nový vůz vyzvednete ve vámi zvolené prodejně. Ty si ale Tesla řídí z Ameriky sama. Nejde tedy o klasickou dealerskou síť, jak ji známe z tradičních značek.

Zatím je to hlavně dobrá reklama

V současné době se hodně mluví o tom, že Tesla nestíhá vyrábět Model X, na který se tak čeká i řadu měsíců. Proto Alza sáhla k tomu, že na sklad nakoupila dvojici vozů v té nejoblíbenější specifikaci a je tak schopna je dodat prakticky okamžitě. Rozhodně se ale nedostane na každého potenciálního zájemce.

Alza nicméně brzy plánuje nabídku elektromobilů ve svém e-shopu rozšířit. V showroomu v pražských Holešovicích už stojí vystavený i elektrický Volkswagen Golf, který prý předznamenává další novinky v nabídce pro elektromobilitu. Tak to vypadá, že za chvíli auta budeme kupovat stejně jako nové mobilní telefony.

Článek je zařazen v: Alza , prodej , tesla , Tesla Model X , Tesla Model S , e-shop , online prodej , elektromobilita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama