Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Alpina láká na dieselovou střelu. Pojede skoro 290 km/h!

Poslední generace BMW řady 5 se neskutečně povedla. Dokonce tak, že ji mnozí označují za nejlepší manažerský vůz planety. Co si však počít, když vám ani nejlepší středně velké BMW nestačí? Řešením je Alpina. A nyní bude v naftě!
Vydáno: 21.07.2017
Alpina D5 S
Alpina D5 S Autor: Alpina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výrobce vozů Alpina se již dlouhá léta stará o personalizaci a zkrášlování nejlepších modelů BMW. Sluší se také uvést, že majitelé automobilky Alpina svůj business s auty nemají jako hlavní zdroj příjmů. Vozy jsou tedy vytvářeny s láskou a náležitou péčí, která se vtiskne do jejich osobnosti. Alpina se tak dlouhá léta bránila dieselovým motorům, které pro to, aby mohly být ozdobeny červeno modrým znakem s černým orámováním, neměly dostatek charakteru. 

Průlom přišel až s minulou generací BMW X3, jehož vznětová jednotka 35d dodávala již ve standardní verzi dostatek řidičského potěšení. Pro další modifikace se tak ideálně hodila. Alpina se tedy rozhodla vyrobit vůbec první dieselový vůz, který nese označení XD3 Biturbo. V krátkém sledu pak následovala také klasická řada 3 s identicky nastavenou jednotkou. Alpina tímto krokem neudělala vůbec špatně. Loni šlo o nejprodávanější modely z jejího portfolia. Nyní tak opět sahá po dieselu. Její naftový model však poprvé ponese číslici 5 a bude k dispozici hned ve dvou verzích. Jako sedan i jako kombi.

Krouťák jako lokomotiva

Podle dostupných zdrojů bychom se novinky měli dočkat již začátkem podzimu. Vůz ponese označení D5 S a základem se pro něj stane model 530d. Původní automobil ale čeká tolik modifikací, že bude schopen vyrazit z 0 na 100 km/h za méně než 4,5 sekundy a maximální rychlost, alespoň dle dosavadních zdrojů, nebude nijak omezena. To znamená, že by se měla vyšplhat až na 286 km/h. Úplně vyloučeno však není ani tempo 300 km/h, neboť cejchování rychloměru na fotce dosahuje až 330 km/h.

Hodnota samotného výkonu není zas až tak oslnivá, činí 386 koní, ovšem točivý moment - a teď se podržte - 800 newtonmetrů slibuje opravdu neskutečný zátah. Z informací od samotné Alpiny zároveň víme, že 800 Nm je maximální hodnota, kterou zvládne standardně dodávaná 8stupňová převodovka ZF. Jinak by nějaké ty newtonmetry ještě přibyly.

A co prozatím víme? Že kus, na který nás láká Alpina, má za sebou již 4700 kilometrů. Ihned po uvedení lze tedy očekávat přesné údaje i finální cenu. Tu ale nečekejte pod hranicí 2 milionů korun. Za exkluzivitu se zkrátka platí. Jisté je ovšem jedno. Půjde o aspiranta na nejlepší manažerský vůz s dieselovým motorem, a za takový se připlácet vyplatí. No a jestli vás zajímá, jak bude novinka vypadat, pak věřte, že design bude velice podobný novému modelu B5 Biturbo, jehož tvář už necelý půlrok známe.

Článek je zařazen v: BMW , Alpina , D5 S , BMW 530d , BMW Alpina , Alpina D5 S , novinka , autosalon Frankfurt , frankfurt , xDrive , BMW 35d , Alpina XD3 Biturbo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama