Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Alfa Romeo Giulia: zachránce značky

Nikdy na žádném autě tolik nezáleželo, jako na Alfě Romeo Giulia. Včera večer představný nový model italské značky je posledním zachráncem, který by měl už zpola utopenou značku vytáhnout na břeh.
Vydáno: 25.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představení bylo hodně zajímavé. Především proto, že o autě vlastně nic neřekli. Představili hned vrcholnou verzi Quadrifoglio. Ta má být konkurentem BMW M3, Mercedes-Benz C63 AMG apod. Teda vlastně by jim ani tolik konkurovat neměla. Tohle auto totiž bylo postaveno proto, aby bylo lepší.

Dávejte pozor, co Alfa Romeo o Giulii QV prozradila:

  • Karoserie je složena z mnoha a mnoha různých materiálů. Třeba dveře jsou z hliníku, kapota a střecha z uhlíkového kompozitu. Jinde je zase plast.
  • Technika je na tom podobně. Nápravy jsou hliníkové, brzdy karbon-keramické, kardan kompozitový.
  • Hmotnost vozu neznáme, ale prozradili, že hmotnostní poměr by měl být méně než 3 kg na koně.
  • A těch koní je pod kapotou pěkných 510, tedy 375 kW. Jde o výsledek třílitrového přeplňovaného šestiválce, který pochází od Maserati, ale ladili ho prý u Ferrari.
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h je za 3,9 sekundy.
  • Standardní je pohon zadních kol, v nabídce bude i čtyřkolka.
  • Perfektní jízdní vlastnosti zaručí dokonalá distribuce váhy na nápravy v poměru 50:50. Také vektorování točivého momentu pro každé kolo zvlášť, adaptivní podvozek nebo prý nejkratší převod řízení mezi jakoukoli konkurencí.

 

Bohužel už vám nic víc neřekneme. Představitelé automobilky, tisková zpráva i neoficiální povídání za oponou neodhalily nic, co by nás zajímalo nejvíc – kdy se auto začne vyrábět, jaké bude mít normální motory, jaké ceny… Nic. Tak snad někdy příště.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama