Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

6,5 milionů aut musí do servisů kvůli vadě airbagů

Dejte 6,5 milionu aut o průměrné délce 4 metry za sebe a podél rovníku, a budou přes půl zeměkoule. Tolik aut musí zase do servisů kvůli zabijáckým airbagům.
Vydáno: 14.05.2015
Airbagy
Airbagy Autor: Takata Industries
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jde o nechvalně známé výrobky firmy Takata. Firmy, která se zabývá výrobou airbagů, ale která dodala tolik vadných výrobků, že asi to rovnou může zabalit. Vždyť jsme vám už třeba říkali, že v USA už muselo do servisů přes dva miliony aut kvůli jejich problémům s tímto bezpečnostním zařízením. Bohužel tam museli dvakrát, protože první oprava byla neúčinná.

A teď jdou do servisů kvůli stejné součástce, tedy nafukovači airbagu, další vozy značek Nissan a Toyota. Honda oznámila, že i ona přistoupí ke stejnému kroku, ale až za nějaký čas.

Airbag

Přes dva miliony aut musí do servisů kvůli vražedným airbagům

 

Takata je jedním z největších výrobců airbagů na světě. Od roku 2000 jich dodala více než 100 milionů. Bohužel už plná čtvrtina z nich musel jít do opravy, protože nafukovač je možná vadný a mohl by spustit v nepravou chvíli, čímž by se mohly dostat do interiéru úlomky kovových částic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama