Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

253 km/h v tunelu na D1 zůstane bez trestu

Statisíce řidičů překračujících rychlost přistihly nově instalované radary v dálničním tunelu v Klimkovicích u Ostravy. Jasným rekordmanem se stal vůz uhánějící přes 250 km/h, což je uvnitř tunelu pro většinu lidí nepředstavitelné tempo. Jenže ani jeho řidiče, ani většinu ostatních hříšníků žádný postih nečeká.
Vydáno: 06.09.2017
Většinu tunelů hlídají radary.
Většinu tunelů hlídají radary. Autor: Ředitelství silnic a dálnic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Česko má nového rekordmana. V klimkovickém tunelu na D1 překročil podle údajů Ředitelství silnic a dálnic povolenou osmdesátku o celých 173 km/h a rychlostní limit tak pokořil více než trojnásobně. Na potlesk to ale není, taková rychlost v tunelu je prostě příliš i pro vyznavače hodně svižné jízdy. Přesto řidiče žádný postih nečeká. Měl totiž štěstí, že měření bylo v té době teprve v testovacím provozu, kdy se ještě údaje neposílaly policii. A zpětně už se podrobnosti zjistit nedají.

Na cizince policie nedosáhne

Zkušební provoz úsekového měření rychlosti v klimkovickém tunelu běžel v průběhu letošního jara a na ostro se začalo měřit od poloviny května. Podle deníku Právo však i nadále platí, že většina řidičů trestu unikne. Systém totiž nedokáže trestat cizince, kteří přitom mají na svědomí naprostou většinu přestupků. Nerozpozná prý jejich registrační značky.

„Od počátku ostrého provozu měření bylo v období od 10. května do 28. srpna oznámeno 7866 přestupků. Z tohoto počtu bylo oznámených 6582 vozidel cizích států, a tudíž neznámých provozovatelů. Malou část z celkového počtu představují i vozidla s právem přednosti v jízdě. Doposud bylo tedy vydáno 947 výzev k uhrazení částky,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Právo navíc upozornilo, že do správního řízení se dostává jen velmi malá část záznamů. Podle údajů ŘSD bylo totiž letos v tunelu odhaleno zhruba 340 tisíc vozidel překračujících rychlost. Je ale možné, že ve valné většině jde jen o rozdíl několika kilometrů v hodině.

Článek je zařazen v: největší překročení rychlosti , nepovolená rychlost , silniční pirát , radar na dálnici
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama