Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

10 000 aut na jednom místě v Česku – Vezmeme vás tam!

Ženeva, Frankfurt či Paříž Motor Show – ani všechny tři veletrhy nedají dohromady tolik automobilových modelů, kolik uvidíte kousek od dálnice D1!
Aktualizováno: 16.10.2017
Jawa pérák dřevěná
Jawa pérák dřevěná Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tip na výlet - Vysočina

Každý ,,petrolhead“, ,,gearhead“ nebo česky autíčkář by měl kromě nejznámějších motoristických veletrhů navštívit obec Příseka u Jihlavy. Proč to? Díky dalšímu dílu Tipů na víkendový výlet už víte, že se tam nachází Muzeum autíček http://www.muzeumauticek.cz/cz/uvodni-stranka.html. Kromě nespočtu modelů aut, vojenské techniky, závodních speciálů a zemědělských strojů se zde dají vidět i skuteční veteráni v měřítku 1:1 v rámci různých akcí. Zvídavé děti pak bude zajímat Muzeum meteoritů v blízkém Stonařově http://www.stonarov.cz/muzeum-meteoritu/g-2658.

V Muzeu Autíček lze potkat i legendární RTO 1:1!
V Muzeu Autíček lze potkat i legendární RTO 1:1!
http://www.muzeumauticek.cz
Afrika na Vysočině? Proč ne!
http://www.zoojihlava.cz

Sázkou na jistotu je v létě s rodinou vyrazit do ZOO Jihlava  http://www.zoojihlava.cz/en/. Ti odvážnější mohou zjistit, zda v Jihlavském podzemí https://www.jihlavskepodzemi.cz/  skutečně straší (https://www.youtube.com/watch?v=cpJATuhNx9g). V zimě doporučujeme vyzkoušet, hlavně pro rekreační lyžaře, jeden z nedalekých ski areálů: http://skiluka.cz/ http://www.sacberk.cz/  http://www.skivm.cz/.

Chybí jen Jan Tříska jako Igor Hnízdo
www.muzeum-polna.cz
Zločin v Polné
http://www.ceskatelevize.cz

 

Co je ,,mrkvanec“?

         Pětitisícové město Polná na první pohled ničím zvláštním neupoutá, přesto sehrálo v minulosti naší země klíčovou roli. Právě zde totiž vznikla tzv. Hilsneriáda https://cs.wikipedia.org/wiki/Hilsneri%C3%A1da , o které byl nedávno natočen film Zločin v Polné (2016). Do minulosti můžete nahlédnout i v místním Městském muzeu https://www.muzeum-polna.cz/ či na tradiční Mrkvancové pouti http://www.mesto-polna.cz/mrkvancova-pout-7-9-zari-2018/gs-8660, při jejíž příležitosti lze zažít adrenalin na 64 metrů vysoké kostelní věži.  

270 km/h za autem!

Lze s běžným sériovým vozidlem přeskočit přes letící letadlo? Jakou maximální rychlostí se dá jet v hasičských botách za autem? Navštivte jako my Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimově https://www.dobryden.cz/muzeum-rekordu-kuriozit-pelhrimov/ a dozvíte se to.

Co Čech to rekordman
http://www.bryknar.cz
Fara Rančířov

Kde přespat

Středobodem našeho jihlavského víkendového putování se stal exit 112 dálnice D1, který je z Brna i Prahy zhruba stejně daleko. Kdo sem však na výlet vyrazí z Ostravy nebo z Plzně, ocení tipy na ubytování. Spokojení jsme byli s Farou Rančířov http://www.livingvenues.com/fara-rancirov/, která je od výše jmenovaného sjezdu vzdálená cca 15 kilometrů. 

Autor textu: Expert Dan

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama