Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nové auto

Nová Octavia si bude skvěle držet cenu. Při prodeji vyděláte

Konkurenční auta od Fordu nebo Opelu nemají proti Octavii šanci. Alespoň pokud jde o zůstatkovou hodnotu, což je sice často opomíjený, ale důležitý faktor při nákupu auta. Rozdíl přitom může činit až desítky tisíc korun, které se po prodeji ojetiny vrátí do rozpočtu.
Vydáno: 01.06.2017
Ani kontroverzní design Octavii na ceně neubírá.
Ani kontroverzní design Octavii na ceně neubírá. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Také patříte mezi lidi, kterým facelift nové Octavie s dělenými světly připadá jako svatokrádež? Pak se radši připravte na to, že jich budete potkávat opravdu hodně. Většinu nákupů totiž mají na svědomí firmy a jejich manažeři dobře vědí, že ojetá auta s logem Škody vždy velmi dobře prodají. Společnost Audatex Systems provedla srovnání vývoje hodnoty ojetých aut, přičemž se zaměřila právě na faceliftovaný model Škoda Octavia třetí generace pro rok 2017. Ve své studii nový model srovnala s několika přímými konkurenty v nižší střední třídě - Škodou Octavia třetí generace před faceliftem, Hyundai i30, Fordem Focus, Opelem Astra a Kiou Cee'd.

Čím dražší, tím lepší

Porovnání zůstatkových hodnot bylo provedeno pro dvouletá auta s nájezdem 60 tisíc kilometrů. Z výsledků vyplynulo, že faceliftovaná Octavia bude ve své třídě opět platit za výhodnou investici bez ohledu na kontroverzní design. Na trhu si totiž lépe udrží svou hodnotu a cena bude klesat pomaleji než u konkurenčních modelů. Platí to zejména pro vyšší provedení s lepší výbavou a silnější motorizací, tam můžete vydělat vůbec nejvíc. Zůstatková hodnota po dvou letech provozu bude oproti konkurentům vyšší o 7 až 11 procent, což představuje desítky tisíc korun.

Jak si rodinná auta nižší střední třídy povedou jako ojetiny?
Jak si rodinná auta nižší střední třídy povedou jako ojetiny?
Audatex

„Zůstatková hodnota vozidla je hodnota, za kterou bude za přesně definovaných podmínek vozidlo dále spolehlivě prodejné v daném období. Toto platí za předpokladu průměrného technického stavu odpovídajícímu kilometrickému proběhu,“ popisuje Zdeněk Šustr, vedoucí divize Automotive Market Research společnosti Audatex. „Z našeho srovnání jednoznačně vyplývá, že modernizovaná Škoda Octavia díky svému inovativnímu přístupu, novinkám v designu exteriéru i interiéru, motorizaci a velkému zavazadlovému prostoru potvrdí své vedoucí postavení v tomto segmentu a udrží si pozici nejprodávanějšího vozu na českém trhu,“ dodává Šustr.

Článek je zařazen v: prodej , cena , bazar , facelift , Škoda Octavia , třetí generace , Octavia III , hodnota , ojetá Octavia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama