Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nové auto

Nohu z plynu! Pokuty z Francie vás nově doženou i do Česka

Že za vámi přijde pokuta z Německa, Slovenska, Rakouska či Maďarska, to už dnes nepřekvapí. Stejně tak jako z Itálie nebo Chorvatska. Přestupky zaznamenané ve Francii však byly doposud promíjeny. To se 19. července změnilo.
Vydáno: 20.07.2017
Francouzský policista
Francouzský policista Autor: driving.co.uk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Směrnice Evropského parlamentu a Rady EU 2015/413 o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblastni bezpečnosti silničního provozu je v platnosti již léta. K jejímu uplatňování se však v hojné míře přistupuje až dnes. Česká republika tak na to konto započala novou spolupráci s Francií, s níž doposud kooperovalo dalších 12 členských států EU. Těsně před námi zahájilo s Francií spolupráci Maďarsko a Slovensko.

Cizinci jezdí rychle

A důvod je jasný - tlak ze strany Francie. Podle zástupců tamního přestupkového odboru totiž od zavedení automatizovaných radarových zařízení spadá plných 21 % přestupků na vozidla registrovaná v zahraničí. V letních měsících se pak podle vyjádření Francouzů jedná až o 50 % všech spáchaných přestupků. A to rozhodně nemohou nechat bez odezvy. Vozy registrované v zahraničí přitom z celkového průřezu dopravy na zdejších silnicích tvoří jen asi 5 až 6 %. Předpisy tak podle francouzských vyjádření nedodržují zejména turisté.

Co z toho plyne pro vás? Mějte klidnou hlavu a raději dejte nohu z plynu. Nově tedy i ve Francii. Připomeňme si, že za jízdu rychlostí o 20 km/h nad povolený limit vám ve Francii naúčtují minimálně 135 eur (asi 3500 korun). Při rychlosti vyšší o 50 km/h je to však celých 1500 eur, tedy skoro 40 tisíc korun. Pokutu minimálně 135 eur ale dostanete také při telefonování, podjíždění pomalu jedoucích vozů a samozřejmě i při jízdě na červenou. Tak opatrně. Přejeme hezký zbytek prázdnin!

Článek je zařazen v: Francie , pokuty , rychlost , dopravní přestupky , radary , sankce , zahraničí , dovolená , prázdniny , vysoká rychlost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama