Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nové auto

Frankia Platin I 8400 GD - chceš-li nezávislost a svobodu, pořiď si megaobytňák

Pod názvem FRANKIA PLATIN I 8400 GD 5,3t se skrývá rozměrný, luxusní obytný automobil, jež má technický základ v osvědčeném modelu Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI.
Aktualizováno: 06.02.2018
FRANKIA PLATIN I 8400 GD
FRANKIA PLATIN I 8400 GD Autor: Jan Percl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

FRANKIA PLATIN I 8400 GD 5,3t nestačí klasické "béčko"

Hned na úvod nutno říct, že řidičák skupiny B vám k řízení Frankie Platin stačit nebude. Není divu, velikostí i váhou se přibližuje víc náklaďákům a malým autobusům než osobákům -  délka více než osm a půl metru, celková hmotnost 5300 kg. Zkrátka k rozhýbání takové hmoty by byl i dvakrát přeplňovaný dvoulitr málo, proto byl použit vznětový šestiválec pocházející z Mercedesu-Benz Sprinter. Maximální výkon 190 koní (140 kW) a výborný průběh točivého momentu umožňují komfortní jízdu nejen v rámci rychlostních limitů, ale i při popojíždění po městě. Výkon přenáší na zadní kola automatická sedmistupňová převodovka, fungující plynule, bez rázů. Důležité je, že celek splňuje bez problémů emisní normu Euro 6. 

Jak už bylo řečeno v testu http://cool.iprima.cz/porady/autosalon/automobilove-rekordy-tohle-doma-nezkousejte, za volantem si nepřipadáte jako kapitán zaoceánského parníku. Verze I 8400 GD zvládne i zakroucenou okresku, ovládáním se totiž prakticky neliší od větší dodávky. Bát se nemusí ani méně zkušený řidič, nad trakcí a stabilitou pojízdného domova bdí systémy ABS, ASR, EBV a ESP. Vysoký akční rádius zajišťuje kombinace příznivé spotřeby a nádrže paliva o objemu rovných 100 l.

Informace o firmě, která na našem trhu karavany značky Frankia prodává, a hlavně podrobnosti o nabízeném komfortu uvnitř karavanu, najdete v přiloženém videu.

Caravaning Brno
Caravaning Brno
Autor textu: expert František Fiala
Článek je zařazen v: karavan , frankia , frankia platin , obytňák , alkovna , integral , Mercedes-Benz , Sprinter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama