Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
František Fiala
František Fiala

Původně strojař, potom filozof a posledních třicet let motoristický novinář. Autosalon na TV Prima dělá vlastně od jeho začátku, když odešel ze Světa motorů.

„Co nejvíc mě baví na Autosalonu?

1) Různorodost. Jednou točíme drahé auto, podruhé sporťáka, potřetí lidový vůz za dvě stě tisíc. Najednou šup a natáčíme servisní techniku, cyklistické závody, mistrovství světa v hokeji, a tak bych mohl dále pokračovat. Rozhodně žádná nuda.

„Můj nejsilnější zážitek z natáčení.“

2) Těch bylo mnoho. Asi nejsilnější když jsem skákal s autem do vody nebo do dálky, hořel v něm či dělal crash testy.  Ten zážitek - adrenalin spočíval ne snad v tom, že by se mi něco mohlo stát, ale ze zodpovědnosti, abych udělal přesně to, co jsem měl. Záběry totiž nešly zopakovat, navíc u toho bylo vždy hodně diváků a ty nešlo zklamat.

„Splnil jsem si díky AS nějaký klukovský sen?“

3) Ano, ano, ano. Dělám kolem aut, což je vlastně sen každého chlapa (a jak zjišťuji i mnohých dam). Mohu jezdit  rallye, závody na okruzích,  zkoušet auta v mezních podmínkách na silnici, dráze, ledových jezerech či v náročném terénu. Dělat kaskadérské kousky. Mohu se seznamovat s nejnovějšími technologiemi, cestovat po světě, dokonce jsem pracoval i na výrobní lince v automobilce a vyrobil pár aut. Co více si přát?!

Rozbalit celý text