Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nákup ojetiny

Slovníček podfukáře. Co uslyšíte při nákupu ojetiny

Některé fráze už jsou v bazarnickém světě legendární, jiné zachytí jen zkušení. Na co byste si měli dát pozor?
Vydáno: 01.06.2017
Když kupujete ojeté auto, poslouchejte pozorně.
Když kupujete ojeté auto, poslouchejte pozorně. Autor: prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najít to pravé ořechové mezi tisíci inzeráty na ojetá auta bývá fuška. A když už najdete, začíná výzva další - rozklíčovat jazyk mazaného prodejce. Ačkoliv je většina podnikatelů a prodejců férová, stále můžete často narazit na překupníky a podfukáře, kterým pojem zákazníkova spokojenost nic neříká. Co všechno se můžete o svém vyvoleném voze od takového lidového vypravěče dozvědět?

„To je pech, s tou oktávkou si pán zrovna odjel! Ale mám tu pro vás prakticky to samé…“

Překlad: Ta skvěle vypadající Octavia za výbornou cenu v první řadě nikdy neexistovala. Falešné inzeráty na neexistující vozy jsou velmi častým nešvarem, který slouží k jedinému - získat na vás kontakt nebo vás rovnou přivést do bazaru a pokusit se vám vnutit jiné auto. Jen už to nebude zdaleka tak výhodná koupě.

„Už ho tu máte nachystaný, zrovna před chvílí jsme ho byli projet s jiným zákazníkem.“

Překlad: Auto jsme před vaším příchodem zahřáli, abyste ho nemohli zkontrolovat za studena. Právě chování motoru za studena totiž často prozradí vážné problémy. Do bazaru se vyplatí jít buď bez ohlášení, nebo dorazit o pár desítek minut dřív, abyste prodejce předběhli. Lze tak odhalit i snahu o dolévání unikajících kapalin.

„Právě jsme ho dotáhli z Německa. Super stav i kilometry, to u nás prostě neseženete.“

Překlad: Řada lidí nekriticky adoruje zahraniční vozy a prodejci toho zneužívají. Historie aut čerstvě dovezených z ciziny je ve skutečnosti velmi špatně dohledatelná, zejména pokud jde o stav tachometru a servisní minulost. Je lepší české auto s vyšším nájezdem a prokázanou minulostí, než zázračně zachovalé vozy ze zahraničí, kde jste odkázáni jen na sliby prodejce.

„Původní techničák už byl úplně na hadry, to by vám na úřadě ani nevzali.“

Překlad: Vystavení duplikátu velkého technického průkazu je častá technika, jak zakrýt skutečný počet předchozích majitelů vozu. V duplikátu je totiž uveden pouze ten poslední. Snadno se tak ztratí třeba informace o tom, že vůz sloužil v autoškole nebo taxislužbě, což nebývá nic dobrého. Duplikát je jasně označen v úředních záznamech na přední straně.

„Jasně, hodíme to na zvedák tady u známýho v servisu, udělá vám to za dvě kila.“

Překlad:  Lepší bude, když auto na technickou prověrku zavezete do nezávislé provozovny, kde auto nebudou „kontrolovat“ kamarádi prodejce, ale nezaujatí technici. Vždy je lepší mít s sebou i někoho, kdo se v autech skutečně vyzná, a je také schopen mírnit vaše emoce ve chvíli, kdy se do auta zamilujete.

 

Připraveno ve spolupráci s Autotým.cz.

Článek je zařazen v: Nákup ojetiny , autobazar , auto z bazaru , jak koupit ojeté auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama