Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nákup ojetiny

10 nejčastějších závad na ojetých autech. Tohle si pohlídejte

Snad každý už ví, že při nákupu ojetiny nemůžete spoléhat na sliby prodejce. Každé auto je třeba důkladně zkontrolovat v servisu. Šance, že se objeví alespoň nějaká závada, je totiž velmi vysoká.
Vydáno: 21.06.2017
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před nedávnem jsme vám předložili seznam 5 nejčastějších podvodů, kterých se majitelé dopouští při prodeji auta do autobazaru. Je třeba počítat s tím, že když tito prodejci neuspějí v bazarech, objeví se jejich auto v soukromé inzerci. Ale nejsou to jen cíleně poškozená nebo neopravná auta, která na vás číhají.

Jsou také vozy, které prostě jen trpí určitými neduhy. Některé jsou způsobeny datem výroby, tedy jejich stářím, jiné jsou prostě „vrozené“. Pojďme se podívat na statistiku poruchovosti, kterou zpracovala pojišťovna Warranty Wise. Tato pojišťovna za 15 let, kdy je na trhu, pojistila na 200 000 ojetých aut. Poctivě shromažďovala data o jejich poruchovosti a opravách a na základě nich zpracovala celkem zajímavý přehled.

Do toho zahrnula vozy, které mají najeto do 193 000 kilometrů a jejich stáří je maximálně 12 let. Celkem tak bylo zpracováno 5000 závad, které jednotlivé ojetiny potkaly za poslední jeden kalendářní rok.

Článek je zařazen v: ojetá auta , závadym opravy , p ojiš´tovna , ojetiny , koupě ojetého auta , koupě ojetiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama