Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zimní tip pro dobrodruhy: Lyžovačka, co končí v jezeře

Co takhle jít na hotelovou snídani s lyžemi na nohou, po ní vyskočit od stolu a frčet po sjezdovce, která má konec na zamrzlém jezeře? Kde si podobnou ulítlost dopřát? V Makedonii u horské nádrže Mavrovo.
Aktualizováno: 22.08.2018
Na mnoha místech zvířata převyšují počty turistů
Na mnoha místech zvířata převyšují počty turistů Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo nebyl v Mavrovu, nebyl v Makedonii

Mavrovo není přírodním jezerem, nýbrž přehradou. Nejlíp to dokumentuje zatopený kostel sv. Mikuláše, který vodě statečně odolává už víc jak půl století. Z jedné strany nádrže vede hlavní silnice, tam čekejte čilý turistický ruch. Na té druhé vesměs prázdno. Potkáte pár zbloudilých aut a šťastných cyklistů. Několik polních cest vede k malým plážím, u kterých se dá kempovat nadivoko. Běžný kemp u Mavrova bohužel není.

Kde se vzal, tu se vzal, pětihvězdičkový resort

Kdo hledá pohodlí a luxus, najde ve vesničce Leunovo pětihvězdičkový resort s vlastní malou sjezdovkou, která končí v jezeře. Díky výšce 1200 metrů nad mořem voda pravidelně zamrzá, a tak lyžaři mohou dole vyměnit prkýnka za brusle a pilně zkoušet krasobruslařské piruety. Kdo by chtěl víc, má další lyžařskou možnost jen pár kilometrů odtud. 

Plnohodnotný lyžařský resort

Zare Lazarevski - takové jméno dostalo makedonské zimní středisko, které se pyšní nejvyšším bodem na kótě 1860 metrů. Lyžuje se v něm pravidelně od listopadu do dubna. Převýšení sjezdovek činí úctyhodných 700 metrů a potěší jak průměrné, tak zdatné lyžníky.

V létě možná ještě zajímavější než v zimě

Překvapuje fakt, jak málo lidí se po místních horách pohybuje v létě. Národní park Mavrovo, jehož součástí jezero i středisko je, skýtá ideální prostor pro pěší turistiku, ale hlavně pro milovníky kol. Klikaté a vesměs prázdné horské silničky ve výšce nad 1500 metrů prověří plíce, svaly i koupenou techniku. Víc informací ve fotogalerii a přiloženém videu.

Zdroje informací a navštívená místa:

http://www.skimavrovo.com/

http://www.radika.com.mk/en/index.php

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Makedonský horský ráj - Mavrovo
Makedonský horský ráj - Mavrovo
Článek je zařazen v: - Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Ohrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama