Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů

Prahnete po dokonalém osvěžení? Nebojíte se kvůli němu skočit do vodní propasti? Pak zamiřte k albánskému vodnímu divu jménem “Modré Oko”. Připraví vám nezapomenutelný zážitek. A co to vlastně je?
Aktualizováno: 08.08.2018
Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů

Potápěči zatím sestoupili do 50ti metrů

Představte si hlubokou propast, ze které každou vteřinu na povrch vyvěrá skoro 20 000 litrů vody o teplotě 10 stupňů Celsia. To je ve stručnosti zázrak jménem “Modré Oko”, po albánsku “Syri i kaltër”. Prozkoumán je do hloubky asi 50ti metrů, to ale určitě není jeho konečné dno.

Kdo se nebojí, do vodního pekla skočí

Přímo nad propastí, k mému údivu, stojí můstek. Ve výšce 5 metrů nad vodním peklem se na něm těsná hrozen lidí. Postupně po jednom skáčou do hlubiny. Chce to odvahu, “Modré Oko” budí respekt a plavec se musí trefit do krasové díry, jinak se rozbije o okolní dno.

I méně odvážní si užijí zábavy

Ani ne 50 metrů odtud najdete restauraci a dokonce kemp. Venkovní sezení je na dřevěných terasách vysunuto nad průzračně proudící modrou řeku. Můžete se v ní libovolně koupat, nebo si půjčit šlapadlo.

Kde vůbec je “Modré Oko” a kolik stojí?

“Modré Oko” najdete u hlavní silnice z hraničního přechodu Kakavie směrem na město Saranda. Pojedete k němu asi 2 kilometry rozbitou prašnou cestou. Za vjezd zaplatíte 200 Leke, v přepočtu asi 40 korun. Za tak dokonalé ledové koupaliště a adrenalinový zážitek je to ale směšný pakatel. 

Autor článku: expert Josef Vrtal
Modré oko
Modré oko
Reklama
Článek je zařazen v: Mini, minikaravan, autosalón, balkánská jízda, Josef Vrtal, Autosalon TV Prima, Expedice balkán, Countryman, Srbsko, Serbia, Řecko, Greece, Kosovo, Albánie, makedonie, Kakavia, Saranda, Leke, Syri, Kaltër, Modré oko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama