Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů

Prahnete po dokonalém osvěžení? Nebojíte se kvůli němu skočit do vodní propasti? Pak zamiřte k albánskému vodnímu divu jménem “Modré Oko”. Připraví vám nezapomenutelný zážitek. A co to vlastně je?
Aktualizováno: 08.08.2018
Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů
Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Potápěči zatím sestoupili do 50ti metrů

Představte si hlubokou propast, ze které každou vteřinu na povrch vyvěrá skoro 20 000 litrů vody o teplotě 10 stupňů Celsia. To je ve stručnosti zázrak jménem “Modré Oko”, po albánsku “Syri i kaltër”. Prozkoumán je do hloubky asi 50ti metrů, to ale určitě není jeho konečné dno.

Kdo se nebojí, do vodního pekla skočí

Přímo nad propastí, k mému údivu, stojí můstek. Ve výšce 5 metrů nad vodním peklem se na něm těsná hrozen lidí. Postupně po jednom skáčou do hlubiny. Chce to odvahu, “Modré Oko” budí respekt a plavec se musí trefit do krasové díry, jinak se rozbije o okolní dno.

I méně odvážní si užijí zábavy

Ani ne 50 metrů odtud najdete restauraci a dokonce kemp. Venkovní sezení je na dřevěných terasách vysunuto nad průzračně proudící modrou řeku. Můžete se v ní libovolně koupat, nebo si půjčit šlapadlo.

Kde vůbec je “Modré Oko” a kolik stojí?

“Modré Oko” najdete u hlavní silnice z hraničního přechodu Kakavie směrem na město Saranda. Pojedete k němu asi 2 kilometry rozbitou prašnou cestou. Za vjezd zaplatíte 200 Leke, v přepočtu asi 40 korun. Za tak dokonalé ledové koupaliště a adrenalinový zážitek je to ale směšný pakatel. 

Autor článku: expert Josef Vrtal
Modré oko
Modré oko
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Kakavia , Saranda , Leke , Syri , Kaltër , Modré oko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama