Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Umýt auto bez vody? Ukážeme, že to jde!

Autosalon sice během prázdnin přináší hlavně on-line cestovatelské informace, v rámci sedmdesátidenní “Balkánské jízdy” ale nezapomíná testovat ani auta a související produkty. A začneme pěkně zostra, ptám se: “Dá se umýt auto bez vody?”
Aktualizováno: 31.07.2018
Umýt auto bez vody? Ukážeme, že to jde!
Umýt auto bez vody? Ukážeme, že to jde! Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bez vody nelze pít. Bez vody se nedá mýt!

Schválně parafrázuji tuhle strašlivou budovatelskou píseň. Symbolizuje pro mě tabu, která mnozí z nás odmítáme překročit. Já to dokázal. Umyl a ošetřil jsem Miníka i minikaravan bez vody. Trvalo to dvakrát patnáct minut. Pomohl mi přípravek na bázi polymerových sloučenin, který má “bez vody” přímo ve svém názvu. (http://noh2o.cz)

V jednoduchosti je síla. Navlhči - Setři - Vylešti!

Beru do rukou lahvičku s rozprašovačem a navlhčím přípravkem přední kapotu. Vezmu složenou zelenou utěrku a jemnými tahy emulzi stírám. Zůstává čistý povrch. Odolávají jen zbytky hmyzích hřbitovů, které Countryman nasbíral během 3 500 km dlouhé jízdy. Aplikaci proto na těchto místech opakuji. Hmyzáci po ní definitivně odchází do věčných lovišť.

Výsledek s koly nejvíc překvapil

Několikeré přejezdy hor dokázaly proměnit zářivě bílé paprsky kol auta i přívěsu  v šedočernou šmíru. Rozprašuji na ně produkt určený speciálně pro disky. Navlhčím je a stírám amortizovaným zeleným hadrem, který před tím ošmrdlal skoro celou karoserii. Špína mizí jak špatný kus na divadle a nechá opět zazářit původní bělost. Nejsem nijak manuálně zručný, ale výsledek mého mytí “No H2O” bych přirovnal k práci slušného detailingového studia.

Pozor - neporadí si se vším

Mluvíme o běžném mytí standardně zaneřáděného automobilu. Off-road po návratu z terénní trati tímhle stylem omýt nezvládnete. Stejně složitá bude likvidace zaschlého asfaltu.

S každým papírem, co nepopíšeme, šetříme lesy. S každým mytím auta tímto způsobem šetříme ještě cennější vodu.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Umýt auto bez vody? Ukážeme, že to jde!
Umýt auto bez vody? Ukážeme, že to jde!
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice Blkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Peloponés , Kylian , řecký kemp , jak se žije v kempu , co je lepší , karavan , bežný stan , klasický stan , střešní stan , jak odkempovat , balení na cestu , Olympia , Diskobolos , Tabletobolos , Olympijské hry , vykopávky , historie , nová disciplína , Olympijský stadion , plážový trojboj , Voidokilia , kemp , Erodie , Gerolimenas , Sparťané , vesnice duchů , Vathia , Pilos , Mani , pláže , jak umýt auto bez vody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama