Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tip na letošní zimu: Lyžovačka v Řecku!

Alpy, Krkonoše, Fatra, Tatry, Šumava. Víc jak 95 % lyžařů v zimě míří právě sem. Co ale exotičtější, neobvyklé destinace? Napadlo by někoho vzít si lyže na Peloponés? A vidíte, jde to!
Aktualizováno: 02.08.2018
Jsme u nejznámějšího řeckého střediska Kalavrita
Jsme u nejznámějšího řeckého střediska Kalavrita Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od písečných pláží do výšin Sněžky

“Balkánská jízda” opouští tahitsky dokonalé pláže poloostrova Peloponés a jeho středem míří do Albánie. Po cestě se ale zastaví ve dvou místních lyžařských střediscích, kde Countryman a Minikaravan musí vyšplhat skoro 2300 metrů vysoko. 

Není to Špindl, ale má to svoje kouzlo

První ze středisek najdete pár desítek kilometrů od kdysi hlavního města Peloponésu Tripolisu. Klikatou a poměrně děravou silničkou brzy vyšplháte do výšky naší Sněžky. Řekové letní dovolenou v horách ještě neobjevili, a tak nás čeká závora přes silnici a samota jak v hororovém filmu. Ski areál Mainalon působí jednoduše jako nějaká sjezdovka na Vysočině. Lyžovačka ale zaručena, a to od prosince skoro až do dubna.

Freeride v Kalavritě – to už je jiná liga

Zhruba o 70 kilometrů dál po silničkách, o kterých si člověk myslí, že musí brzy skončit, dojedete do největšího ski areálu poloostrova a možná i celého Řecka – Kalavrity. Osm vleků a přes dvacet kilometrů upravených sjezdovek. Parkoviště pod areálem připomíná svojí rozlehlostí letiště raketoplánů.

Nejkrásnější silnice Evropy

Opouštíme Kalavritu s představou, že nás čeká už jen nudná cesta dolů k moři a pak dál po dálnici do Patry, jenže překvapením není konec. Cesta po úbočí údolí a klesání z výšky kolem 2000 metrů znamená řidičskou Nirvánu a jednu z nejkrásnějších silnic, po které kdy kvílely gumy mého auta. Opouštím Peloponés a vím, že příští rok mě tady mají zpátky.

 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Nečekaná lyžovačka v Řecku
Nečekaná lyžovačka v Řecku
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Peloponés , Kyllini , Mainalon , Kalavrita , freeride
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7