Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Paříž? Berlín, Londýn - Nuda! Navštivte Skopje!

O hlavním městě Makedonie možná víte, že z něj pocházela herečka, co hrála Vesnu ve slavném filmu Samotáři, ale asi nic víc. Přitom tato metropole rozhodně stojí za návštěvu.
Aktualizováno: 24.08.2018
Paříž? Berlín, Londýn - Nuda! Navštivte Skopje!
Paříž? Berlín, Londýn - Nuda! Navštivte Skopje! Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kemp u dálnice

Během cesty do Řecka hlavní město Makedonie většina turistů míjí. Určitě k němu doporučuju odbočit a jeden den strávit v kempu, který stojí hned vedle dálnice. Na první pohled žádný ultra super místo, ale budete ve stínu mezi vzrostlými stromy starého parku navíc se servisem docela slušné restaurace. Do sprch a na záchod ale jen v žabkách!

Z kempu do centra 12 minut

Autem nebo taxíkem se z kempu do centra Skopje dostanete za 12 minut. Cena za taxík bude garantovaných 5 Eur. Pokud pojedete svým vozem, parkujte naproti hotelu Holiday Inn, kde najdete velké, lehce rozbité parkoviště, ale v podstatě jako byste stáli na Václaváku.

Evropa a Severní Afrika v jednom

Skopje rozděluje řeka na dvě poloviny. Křesťanskou a muslimskou. Navštívíte tak vlastně dvě města v jednom. Křesťanská část s pizzeriemi a náměstími se snaží hodně podobat velkým evropským vzorům. V té druhé naopak jakoby se zastavil čas. V uličkách “Starého bazaru” se budete cítit jako v medinách měst severní Afriky. Zabaví na celý den a určitě nakoupíte spoustu pitomostí.

Matka Tereza

Protipól muslimského chaosu tvoří v křesťanské části památník Matky Terezy. Narodila se v roce 1910 právě tady ve Skopje jako nejmladší dcera albánského lékárníka. Stojí před ním její socha. Mimochodem sochy - to je velké téma města Skopje - ale víc už v naší fotogalerii nebo na videu.

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Lepší než Paříž je makedonské Skopje
Lepší než Paříž je makedonské Skopje
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Skopje , matka Tereza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama