Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na albánské řece: tohle místo potěší profesora historie i Vinnetua!

Pokud se rozhodnete cestovat po Albánii, dejte jí šanci 50 na 50. Jinými slovy, polovinu času se grilujte u moře, z poloviny ale rozhodně prošlápněte vnitrozemí. Ceny spadnou ještě níž, stejně jako vaše brada, při pohledu na dokonalé scénérie.
Aktualizováno: 14.08.2018
Na albánské řece: tohle místo potěší profesora historie i Vinnetua!
Na albánské řece: tohle místo potěší profesora historie i Vinnetua! Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejlepší kemp Albánie

Z přímořské Vlory se naše Balkánská jízda přesunuje k městečku Ura Vajgurore. To je samo o sobě absolutně nezajímavé. V jeho blízkosti ale najdete nejdokonalejší kemp v celé zemi. Na zahradě rodinného domu, na travičce s domácí kuchyní a vínem. Zůstáváme dva dny, abychom podnikli dvě spanilé jízdy do okolí. (beratcaravancamping.com)

Berat - Město tisíce oken

Ani ne za půl hodiny dorazíte do Beratu. Přezdívají ho “Krásným městem” nebo “Městem tisíce oken”. Na březích řeky Osumi domy šplhají do kopců jako kulisy hollywoodského trháku. Můžete mezi nimi bloudit celý den. Až vás začnou pobolívat nožky, na přilehlé pěší zóně příjemně spočinete v některé z kavárniček nebo restaurací. Historická část Beratu patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kaňon jako z Mayovek

Další hodina zatáček po úbočích hor nás přivádí k naprosto dokonalému místu. Stejná řeka, která protéká Beratem, dokázala za městem Çorovoda v délce asi 25 kilometrů vyhloubit unikátní kaňon. Vodopády, jeskyně a strmé skály s výškou až 80 metrů berou dech. Stojí nad ním dvě nové vyhlídky a Albánci se snaží i o něco jako turistické značení.

Svoboda pohybu s řádnou dávkou adrenalinu

Na pár místech Osumi kaňonu se dá cestičkami sejít až dolů. Nebo jeďte na jeho konec, zaparkujte a dobrodružné výpravě nestojí nic v cestě. Nikdo vás neomezuje v pohybu. Můžete si zaplavat, procházet se, nebo raftovat. Silničky k němu sice vedou složité, vynechat ovšem tohle místo by bylo obrovskou chybou. Více na přiloženém videu.

 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Albánský přírodní zázrak musíte vidět na vlastní oči
Albánský přírodní zázrak musíte vidět na vlastní oči
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Berat , Osumi , Corovoda , Vlora , Ura Vajguore
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7