Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

MINI mezi meteoridy

“Balkánská jízda” opouští dočasně Makedonii a míří k hranicím Řecka. Po zhruba třístech kilometrech se ocitá v místě nebesky se vznášejících monastýrů, pro něž se vžilo označení Meteora.
Aktualizováno: 17.07.2018
MINI mezi meteoridy
MINI mezi meteoridy Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nepatřím mezi typické návštěvníky hradů a zámků, spíš mířím do míst, které turistické kanceláře ještě neobjevily, ovšem úžas, který se dostavil při návštěvě klášterů v Thessálii, mě samotného překvapil.

Už samotné ubytování uprostřed městečka Kastraki, přímo pod impozantními vrcholy, bylo zážitkem. Kempovací místa sice nic moc, ale bazén s téměř filmovým výhledem, stylová restaurace a čisté sociální zázemí všechno vynahradily. Jen pozor na kvalitu spánku. Několik klášterů ve skalách je stále funkčních. Jejich zvony rozehrají v půl páté ráno nad údolím parádní hudební “Řecko má talent”.

Druhý den ráno vyráží Mini a minikaravan vstříc meteorickým stavbám. Klikatí se po překrásné silnici, bohužel přecpané turisty, jak pěšími, tak těmi, co si vezou zadek autobusem. Pro návštěvu mnišských orlích hnízd proto doporučuji brzké ranní nebo naopak pozdní odpolední hodiny.

Nejlepší výhledy na ně získáte z vrcholků okolních skal. Ty nemají žádná jištění, ani zábradlí, proto při výletu s dětmi buďte opatrní. Podobných viewpointů naleznete několik. Vždycky se u nich dá zastavit autem a dojít pár desítek metrů pěšky. To platí i pro jednotlivé kláštery. U některých parkujete přímo, k jiným si vyšlápnete malou horskou túru.

K městečkům Kastraki a Kalabaka, u nichž se Meteora nachází, vede sice kvalitní, ale dost zatáčkovitá silnice. Počítejte minimálně s hodinou a půl jízdy jak ze západní, tak z východní řecké dálnice. Na předjíždění to moc není, takže opatrně, aby se v meteorit padající ze srázu dolů neproměnil i váš automobil. Loučím se a zítra pro Vás mám na stránkách autosalon.tv tip, jak v Řecku najít naprosto prázdné stometrové pláže s blankytně modrým mořem.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Článek je zařazen v: - Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Meteora , Kastraki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama