Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mini Countryman projíždí bulharským Marsem

Na cestě Bulharskem urazilo Mini s minikaravanem víc jak 1 300 km a jeho posádka zjistila, že mnohem lepší než moře je jeho vnitrozemí. Především pak hory, které jsou u západních hranic s Řeckem plné vinic a útvarů připomínajících pyramidy.
Aktualizováno: 03.09.2018
Countryman a minikaravan se pohybují pohořím Pirin
Countryman a minikaravan se pohybují pohořím Pirin Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

My máme Mělník, Bulhaři Melnik

Podobnost názvů měst se zdá být pozoruhodná. Bulharský Melnik s tím naším navíc pojí tradice pěstování vína. Bulharská stejnojmenná odrůda červeného byla v historii natolik slavná, že si odtud solidní zásobu lahví nechával vozit samotný Winston Churchill. A to byl panečku znalec!

Do Čech vjely ruské tanky, do Bulharska ruská prohibice

Tisíciletá tradice pěstování révy a výroby vína v Melniku dostala zhruba před 30 lety dvě zásadní rány. První bylo částečné zavedení zákazu konzumace alkoholu v Rusku, což znamenalo ze dne na den likvidaci zásadního trhu. No a pak přišel divoký přechod bulharského komunismu k svéráznému bulharskému kapitalismu, plného místních Mrázků a Krejčířů. Nicméně Melnik povstal z popela a dnes tady opět můžete navštívit řadu skvělých vinařství.

17 kilometrů čtverečních krajiny jako z jiné planety

Druhou věcí, která dané místo proslavila, jsou Melnické pyramidy. Nečekejte za nimi faraony, ani ufony, ale čistě dílo Matky přírody. Jde o pískovcové útvary vzniklé erozí unikátního podloží. Procházka mezi nimi a především pohled z výšky připomíná krajiny planet, které k nám posílají robotická vozítka z Marsu. 

Popijete a dobře se vyspinkáte

Poblíž Melnika se nachází jeden z dobrých a námi doporučených kempů. A to ve vesničce Kromidovo. Pozor, nenechte se odradit příjezdem. Vesnička působí děsivě, asi jako předměstí Ostravy před 40 lety. Kemp ale drží vysoké standardy a má skvělý servis. Asi proto, že ho provozují cizinci. Bůh ví, proč si vybrali tuhle díru. Ale až si večer dáte “melnické”, bude vám okolí kempu naprosto jedno.

Víc v našem přiloženém videu.

Užitečné cestovatelské odkazy

http://www.campingbulgaria.eu/

https://villamelnik.com/?lang=en

http://melnik-bg.eu/en

Autor článku: expert Josef Vrtal

MINI na bulharském Marsu
MINI na bulharském Marsu
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Albánia , makedonie , Bansko , Pirin , Vichren , Bulharsko , Mělník
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama