Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Levná lyžovačka 2600 m vysoko. Neuhodnete, kde ji hledat!

Když se řekne Balkán, povětšinou si představíme sluneční grilovačku u moře, jenže ony jsou to hlavně vysoké hory. S nimi souvisí sníh a lyžování. Autosalon prozkoumal bulharský mega ski areál jménem Bansko. A musel kvůli tomu pěkně vysoko.
Aktualizováno: 26.08.2018
Hotely tady rostou jako houby po dešti, tenhle patří k nejluxusnějším
Hotely tady rostou jako houby po dešti, tenhle patří k nejluxusnějším Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pohoří Pirin

Pás těchto, nebojím se říct - velehor - je skoro 40 kilometrů dlouhý a 20 kilometrů široký. Jeho nejvyššímu bodu jménem Vichren chybí 86 metrů k tomu, aby si napsal do nadmořské výšky číslovku 3000. A právě tady hledejte Bansko - bulharský ráj lyžařů.

Bansko konkuruje alpským střediskům

75 kilometrů značených sjezdovek, 14 vleků, z nichž nejdelší - kabinová lanovka - má dokonce přestupní stanici a celkovou délku 7 kilometrů. A to je v plánu rozšíření o dalších 300 km sjezdovek a 100 km vleků! Proti tomu se však ozval Světový fond na ochranu přírody, který se bojí zničení přilehlého přírodního parku.

Byznys kvete o sto šest

Samotné Bansko zaplevelily hotelové komplexy a apartrmány na prodej. Některé moderní, jiné vyžilé. Při výběru musí člověk dávat pozor, aby se virtuální realita bookingové fotky nelišila o 100% od té skutečné. Dobré hotely nabízejí bazény a SPA, ale jako všude se za kvalitu platí.  

Žije se tady i v létě

Nejvíc překvapil pohyb turistů teď v letním období. Všude atrakce pro rodiny s dětmi. I samotné Bansko bylo protknuto půvabnou atmosféru. Tím, jak bohatne, buduje pěší zóny, ulicemi nechává dokonce protékat umělou říčku. Zaparkujete na dobře značených místech, kde je poplatek buď velice nízký nebo žádný.

Na své si přijde pěšák, koňák i cyklista

Areál má dobře zpracovaný letní program. Kdo chce, může se courat pěšourem a využít asi 200 km značených tras. Někdo to stejné shlédne z koňského hřbetu, jiný se bude týrat na sedačce kola. Ve fotogalerii najdete příklad jedné z banských cyklotras, mapu zimního areálu a katalog Banska z uplynulé sezóny. Reálné dojmy pak zprostředkuje naše unikátní video.

Užitečné odkazy

-    https://www.banskoski.com/en

-    https://whc.unesco.org/en/list/225

-    http://www.pirin.bg/

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Lyžařský ráj Bulharů
Lyžařský ráj Bulharů
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Bansko , Pirin , Vichren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama