Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jak sám sebe natočit z výšky v jedoucím autě?

Pokud sledujete videa Balkánské jízdy, určitě vás mohlo napadnout, jak asi vznikají letecké záběry Countrymana a minikaravanu, když Pepa řídí? Odpověď je překvapivá: dron je dělá sám!
Aktualizováno: 11.09.2018
Jak sám sebe natočit z výšky v jedoucím autě?
Jak sám sebe natočit z výšky v jedoucím autě? Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dron - nejlepší přítel Autosalonu

Při běžném natáčení Autosalonu využíváme dronisty - profesionály, kteří každý záběr dopředu promyslí, nazkouší, a pak teprve realizují. Jak ale obletět auto za jízdy kolem dokola, když člověk nikoho takového nemá, a ještě k tomu je na Balkáně?

Inteligentní robot-kameraman ve vzduchu

Dron DJI Mavic Air má několik takovýho kameramanů ukrytých rovnou v sobě. Jmenují se QuickShots. Jednoduše zvolíte jeden ze šesti jeho režimů, dron zafixuje auto a lítá kolem něj sám, bez zásahu dronisty. Je třeba připomenout, že maximálně bezpečně, využívá totiž sedm kamer vpředu, vzadu a zespodu, a taky infračervená čidla, ze kterých si vytvoří 3D mapu prostoru kolem sebe. Když zaznamená překážku, zastaví.

Je to výborný, ale nikdy to během jízdy nezkoušejte!!

Letecká praxe Balkánské jízdy vypadá následovně. Najdu silnici s minimálním provozem, tak aby bylo vidět co nejvíc do okolí. Minimum stromů, žádné dráty elektrického vedení, nebo vysílače mobilních operátorů. Pošlu dron standardně ručně do vzduchu, asi do výšky 15 metrů. Natočím ho směrem k autu, do kterého usednu. Zvolím některý automatický režim letu, rozjedu se a jen kontroluju na displeji, jak dron řádí a jaký záběr dělá. Víc se dozvíte v přiloženém videu. 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Dron - nejlepší přítel Autosalonu
Dron - nejlepší přítel Autosalonu
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Albánie , makedonie , Bansko , Pirin , Vichren , Bulharsko , Mělník , Veliko Tarnovo , Mini Bulgaria , dron , dronista , DJI Mavic Air
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama