Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jak moc je účinný solární systém minikaravanu?

Už pár let se objevují v autech malé solární panely, integrované většinou do střešních oken. Minikaravan, kterým brouzdáme po Balkáně, má na střeše větší 150 Wp solární kousek. Ten v kombinaci s 90 Ah LiPeFo4 baterií poskytuje naší posádce nezávislost na externí elektrické energii.
Aktualizováno: 26.08.2018
Najdete ho v přední části minikaravanu
Najdete ho v přední části minikaravanu Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kouzlo nízké hmotnosti

Nejde přitom jen elektřinu, ale taky o váhu. Minikaravan se musel vejít do kategorie maximální přípustné hmotnosti 750 kg, aby ho mohl zapřáhnout člověk s běžným řidičákem typu “B”. A to prosím máme uvnitř 3 plnohodnotné postele, obrovský odkládací prostor, LED osvětlení, lednici, rozvod vody a umyvadlo.

Připojení do sítě jsme nepotřebovali až 3 dny

Energetické srdce minikaravanu je schováno pod menší z postelí. Baterie LTW dokáže zásobovat šťávou lednici, dva pásy LED osvětlení, ale hlavně naše neustálé USB nabíjení telefonů, tabletů, foťáků, dronů a efektových kamer. Všechno lze monitorovat přes bluetooth rozhraní aplikací v telefonu. Takže máte přehled o aktuálním stavu nabití, odběru, ale i činnosti solárního systému Victron Energy.

Co všechno je k dispozici

V základní sadě minikaravanu najdete 4 USB + 2 zásuvky na 12V. Ty se dají snadno proměnit na další 2+2 USB, což je pro naše potřeby ideální. Minikaravan nabízí i dvě klasické zásuvky 230V. Ty jsou ale funkční jen v případě připojení k externímu zdroji energie. Dá se samozřejmě použít převaděč napětí z 12V na 230V, ale to používáme minimálně. 

Jen ty nejlepší zkušenosti

Po cestách a necestách putuje autosalonová Balkánská jízda přesně 55. den. Výskyt poruch energetického systému - nula. Všechno funguje k naší nejvyšší spokojenosti. Ale hlavně, dovoluje nám to zůstat klidně mimo kemp a užívat si výhod civilizace s elektrickým proudem. Jak všechno reálně funguje můžete vidět na přiloženém videu.

Technická specifikace minikaravanu k dispozici na http://new.minikaravany.cz/index.php/modely/mini-k-family-plus2

 

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Úder na solár
Úder na solár
Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , LTW , dron , tablet , Bluetooth , solární systém
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama