Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Balkánská jízda bere do Zaječích!

Máme funkční minikaravan, ovšem ne plně funkční auto. Čekáme do pondělí na novou řídící jednotku, která snad plnohodnotně zprovozní v MINI Countrymanu tažné zařízení. Trávit čas v Brně ovšem “Expedice Balkán” nehodlá. Čas využijeme pro test minikaravanu a tak bereme do zaječích. Doslova a do písmene.
Aktualizováno: 09.07.2018
Balkánská jízda bere do Zaječích
Balkánská jízda bere do Zaječích Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moravskou metropoli opouštíme pozdě večer. Míříme směr nádrž Nové Mlýny. Minikaravan táhne půjčené BMW X5. Počítám, že se uchytíme v jednom z mušovských kempů. Jaké mě však potkalo postkomunistické překvapení.

V prvním tábořišti nás paní vyhodila slovy: “Plno, nevlezete se!” Ve druhém unavevá recepční zabrblá: “ Něco tam je, ale místo je jen v týhle zóně” a ukázala na fotku, ze které by nebyl moudrý ani Kolumbus. Trumpa na ty vaše mušovský kempy! Teprve třetí pokus vyšel. Dovedl mě k němu můj největší cestovatelský přítel - Google.

Minikaravan parkuju v minikempu jednoho z vinařství v obci Zaječí. Když zavřete oči a nevnímáte češtinu, jako byste se ocitli někde ve Francii. Skvělý plac, ale hlavně nečekané soukromí. Holčičky okupují minikaravan, já vařím večeři, kupuju víno s etiketou zajíce a vím, že tady zůstaneme celých těch pět čekacích dnů, než dorazí náhradní díly pro MINI z centrálního skladu.

Podařilo se vyřešit i problém s disky kol. Obvolal jsem všechny obchodníky s alu-koly v Čechách a na Moravě, a i když výsledek zněl ”bílý design ve vašem rozměru nemáme”, vyřešil se problém volbou kol s rovným designem paprsků. Ten do bílé barvy polepili naši přátelé z brněnské pobočky WrapStyle. Není to tak dokonalé jako výroční disky O.Z., ale vyšší bere. Jsem spokojen. Usínám v minikaravanu a zítra vám moje záda na těchto stránkách prozradí, jak rovně si odpočinuly.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Článek je zařazen v: Mini , minikaravan , WrapStyle , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Zaječí , O.Z.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama