Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Albánské dilema: Průměrné moře, nebo dokonalé jezero?

Někdo může tvrdit, že na Albánii je nejlepší moře, někdo že hory, já ale říkám: Naprostý vrchol znamená návštěva jezera Ohrid. A to už jsem u něj asi před měsícem byl! Z makedonské strany. Ta albánská má ovšem svoje nečekané kouzlo.
Aktualizováno: 20.08.2018
Balkánská jízda opět objevuje dokonalé místo - jezero Ohrid
Balkánská jízda opět objevuje dokonalé místo - jezero Ohrid Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč jezdit k jezeru, když máme moře?

Přesně tohle si řekne každý Albánec, spakuje svýho letitýho mercedesa a vyrazí na pobřeží. Být u moře znamená být v kurzu a uprostřed dění. Vypravit se k obyčejnému jezeru by nemělo při tlachání o tom, kde kdo a jak trávil léto, takovou společenskou váhu.

Poloprázdné hotýlky i kempy

Přijíždím do kempu, který zdálky vypadá jako zavřený. Pár stanů, několik obytňáků, asi deset lidí sedících v baru. Stejná situace platí pro půvabný hotýlek pod skálou vedle. Na lehátcích nikdo! Rozkládám náš Mini cirkus, posílám holky k vodě a pak už se jen nestačím divit.

Dokonalá voda a naprosté soukromí

Kemp využívají cestovatelé jen na přespání před jízdou do Albánie nebo zpátky. Málokdo zůstává víc jak dva dny. Přitom restaurace skvělá, pláž upravená s lehátky i deštníky. K zapůjčení šlapadla a kanoe. Voda neskutečně čistá, průhledná až do 20ti metrů hloubky a studená. V parnech, kdy vzduch osciluje kolem 35ti stupňů, voda s teplotou na hodnotě 22 řádně osvěží! Jaký to rozdíl od lehce uřvaných albánských mořských pláží.

Rozloučení s Albánií ve velkém stylu

Kempujeme asi 10 kilometrů od makedonské hranice. Jen co ji překročíme, je znát rozdíl v počtu turistů u jezera. Makedonci moře nemají, pro ně je vrcholem domácí dovolené právě Ohrid. Ubytovací kapacity praskají ve švech, dopravu řídí policisté. Přitom by stačilo jen přejet za kopec a jako lusknutím prstu by se všechno vyprázdnilo. Sbohem Albánie. Loučíme se s tebou možná tím nejlepším zážitkem jménem Ohrid.

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Ohrid z albánské strany
Ohrid z albánské strany
Článek je zařazen v: - Mini , minikaravan , autosalón , balkánská jízda , Josef Vrtal , Autosalon TV Prima , Expedice balkán , Countryman , Srbsko , Serbia , Řecko , Greece , Kosovo , Albánie , makedonie , Ohrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama