Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Zpomalený crash test Porsche z Lega je dokonalá relaxace

Německý automobilový klub ADAC uspořádal velmi netradiční crash test. Na profesionální testovací dráhu dal namísto skutečného auta model ze stavebnice Lego. A výsledek je monumentální, i když z pohledu bezpečnosti posádky auto totálně propadlo.
Vydáno: 07.06.2017
Porsche 911 GT3 RS v crash testu neuspělo.
Porsche 911 GT3 RS v crash testu neuspělo. Autor: ADAC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Porsche 911 GT3 RS se při nárazových testech rozpadlo na tisíc kousků a posádka by neměla žádnou šanci přežít. Kdyby tohle byla vážně míněná zpráva, má Porsche pořádnou ostudu. V tomto případě jde však o skvělou zábavu. Na testovací dráhu se totiž místo sporťáku z karbonu a hliníku postavil sběratelský model vzácného Porsche z Lega. A i když je nám ho trochu líto, výsledek za to stojí. Jen jsme rádi, že skutečná z kostek nejsou.

ADAC je největší automobilový klub v Evropě, který bere bezpečnost velice vážně. I Němci však zjevně mají smysl pro humor. Kamery zachytily epický náraz a následnou destrukci ze všech možných úhlů, přesně jako při skutečných testech. Valčík od Johanna Strausse na pozadí pak dotváří dokonalou atmosféru. Je to vážně působivé video, a pokud jste ve stresu, zaručeně vás uklidní.

Článek je zařazen v: Lego , crash test , ADAC , Porsche 911 GT3 , nárazové testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama