Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Zmatky na přejezdu skončily zdemolovaným autem

Názorná ukázka, jak se nechovat na železničním přejezdu. Tentokrát to naštěstí odneslo jenom auto, ale i tomu se dalo s trochou trpělivosti a přemýšlení zabránit. Tohle byla drahá lekce!
Vydáno: 27.09.2017
Srážka auta s vlakem.
Srážka auta s vlakem. Autor: Viral Hog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednoduché ale zcela zásadní pravidlo pro jízdu přes přejezd se závorami říká, že rozjet bychom se měli až ve chvíli, kdy přestane blikat červené světlo. Samotné zvednutí závor k tomu nestačí. Přesně na ignorování této poučky doplatila řidička v Severní Karolíně v USA a na přejezd se navíc předčasně vydal i řidič jedoucí proti ní. Závory však téměř okamžitě znovu spadly a oba řidiče uvěznily.

Zatímco muž v autě, z jehož kamery záznam pochází, dokázal z přejezdu vycouvat i za cenu zničení závory (na to je však stavěná), žena zazmatkovala, auto jí chcíplo a nastartovat už ho nedokázala. Tváří v tvář rozjetému vlaku pak udělala asi to nejrozumnější, co mohla, tedy zbytečně neriskovala a z vozu utekla. Jak to dopadlo o pár vteřin později, na to se můžete sami podívat:

Článek je zařazen v: nehoda na přejezdu , srážka s vlakem , vlak versus auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama