Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Závodník v Octavii to chtěl natřít Mazdě MX-5. Podívejte se, jak skončil

Mazda MX-5 je velice lehké, zábavné a jednoduché auto pro radost. Jenom není příliš rychlé. To občas svádí méně vyzrálé řidiče, aby si dokázali, že to jejich naftový kombík dokáže tomu rádoby sporťáku pořádně natřít. No, jak se ukázalo, tak nedokáže.
Vydáno: 31.07.2017
Škoda Octavia druhé generace není žádný sporťák.
Škoda Octavia druhé generace není žádný sporťák. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rychlost v přímce mnozí lidé zaměňují se sportovností a nedochází jim, že opravdová radost ze řízení spočívá někde úplně nikde. Schopnost jednoho auta předjet jiné vůbec nic nevypovídá o kvalitách obou aut. Mazda MX-5, nejslavnější malý roadster na planetě, je dokonalý příklad nijk zvlášť výkonného, ale přesto zábavného auta. A vedle toho tu máme Škodu Octavia druhé generace v provedení kombi. Praktické, prostorné a nenáročné auto, které je ale řidičsky absolutně nezajímavé.

Zcela zbytečný závod

Každé z těchto aut je svou podstatou naprosto odlišné a slouží ke zcela jinému účelu. Řidič Octavie si ale z nějakého důvodu přesto potřeboval dokázat, že jeho auto je rychlejší. Na rovince možná ano. Problém ale je, že zatímco agilní Mazda zvládá zatáčky s fantastickou lehkostí a dravostí, Octavia je z principu nedotáčivé auto, obzvlášť s těžkým naftovým motorem v přídi (a nezkušeným pilotem za volanem). A když v takovém voze přeženete nájezdovou rychlost nebo zvolíte špatnou stopu, prostě po čumáku vyletí ven ze silnice.

Přesně to se také stalo. Řidič bílé Octavie nezvládl utaženou zatáčku před začátkem obce, vyjel na krajnici a pak už byl jeho osud zpečetěn. Po krátkém seznámení s dopravní značkou pokračoval kolem malého mostku přímo do potoka. Z něhody údajně vyvázl nezraněn, místní obyvatelé mu však brzy přišli vysvětlit, co si o jeho jízdě myslí...

Článek je zařazen v: nehoda Škoda Octavia , pirát v Octavii , Mazda MX-5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama