Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Zábava na okruhu se změnila v dramatickou hromadnou nehodu

Nehody jsou při veřejných jízdách na okruzích celkem běžné, tahle se však vymyká. Stačilo trochu vyteklého oleje a z legendárního Nürburgringu se stalo kluziště, na kterém havarovalo několik aut. Škody půjdou do milionů a bohužel se mnoho lidí zranilo.
Vydáno: 15.08.2017
Zábava na okruhu se změnila v dramatickou hromadnou nehodu
Zábava na okruhu se změnila v dramatickou hromadnou nehodu Autor: RingSwift
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ne nadarmo má Nürburgring pověst nejnebezpečnější trati na světě. Jde o velmi úzký okruh, ze kterého je těžké kamkoliv uhýbat. Pokud tak před vámi někdo havaruje, není snadné se mu vyhnout bez ztráty kytičky. Své o tom ví desítka milovníků rychlosti, která sem o uplynulém víkendu vzala vyvětrat své plechové miláčky. Z jednoho z nich totiž vytekl v jedné z nejnebezpečnějších pasáží okruhu olej, což mělo za následek řetězovou havárii, která si vyžádala i vážně zraněné.

Tím, z koho vytekl olej, byl oranžový McLaren 650S. Stalo se tak v pasáži, které se přezdívá Liščí nora a kde jezdci běžně přesahují rychlost 200 km/h. Také jde o úsek, kde ke svodidlům je to z trati jen dva metry a kde se auta po prudkém klesání doslova přilepí k asfaltu. A právě toto přilepení mělo za následek poškození McLarenu a únik oleje.

Drsný konec volných jízd

Na olej na trati jde jen těžko reagovat, obzvlášť v takovém místě. Není se proto co divit, že během chvilky byla o kolem olejové skvrny doslova rozeseta nabouraná auta. Těch bylo nakonec více než deset, přičemž několik lidí utrpělo lehká zranění, čtyři těžší zranění a dva dokonce museli z aut vystříhávat hasiči. Škoda, nejen na autech, ale i na svodidlech, samotné trati jde hodně vysoko. K té je pak potřeba připočítat cenu za výjezd sanitek, hasičů a odtahových sužeb.

Následující videa vám ukáží jak detailní záběry několika rozbitých supersportů, tak popravdě fantastickou reakci řidiče bílého SEATu Leon Cupra, který se dokázal vyhnout jak oleji, tak havarovaných vozidlům.

 

Článek je zařazen v: Nürburgring , nehoda , olej na trati , hromadná nehoda , McLaren 650S , SEAT Leon Cupra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama