Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Víte, co o vás prozrazuje barva vašeho auta?

Barvy dokáží zlepšit i zhoršit náladu, mají vliv třeba na chuť k jídlu a každý z nás má některé raději než jiné. Stejně tak ovšem vypovídají leccos i o naší osobnosti. A barva našich aut není výjimkou.
Vydáno: 26.11.2017
Víte, co o vás prozrazuje barva vašeho auta?
Víte, co o vás prozrazuje barva vašeho auta? Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Někdo nedá dopustit na černá auta, jiný si libuje v extravagantních barvách. Pojišťovna Axa si nechala zpracovat studii, která se barvám karoserií aut věnuje tak trošku jinak, než tomu u různých průzkumů bývá zvykem. Je jedno, jestli jste muž nebo žena. Barva auta na nás umí prozradit vcelku zajímavé věci. Dejte nám vědět, jestli to na vás sedí. My se rovnou přiznáváme, že celkem ano. :)

Černá klasika

Ne nadarmo jsou limuzíny nejvyšších představitelů států či firem často právě v tomto odstínu. Podle odborníků na barvy a trendy v černém autě většinou sedí lidé, kteří mají vlastní názor a nenechají se lehko zmanipulovat. Milují eleganci a oceňují klasiku. Nosí zřejmě často černé oblečení, protože jde o barvu, která symbolizuje moc. Milovníci černé barvy si váží svého soukromí a nesvěřují se jen tak někomu.

Bílá jako symbol pořádku

Tato barva zaznamenala v posledních deseti letech boom. Proč? Podle odborníků z automobilového průmyslu zřejmě v souvislosti s popularitou produktů firmy se symbolem nakousnutého jablka v logu. A jací majitelé bílých aut jsou? Prý často nároční a vybíraví. Mají rádi přímost v životě i ve vztazích. Pozor, pokud budete sedět v bílém autě, na jedení a drobení zapomeňte – jejich majitelé (zejména ženy) si často potrpí na čistotu! Řidiči takových modelů chtějí mít všechno zorganizované a vyhýbají se zmatku či chaosu.

Červená srší energií

Červenou barvu si vybírají lidé, kteří chtějí život prožít naplno. Umí si jít za svým, někdy až tvrdohlavě. Majitelé takových aut jsou dynamičtí a energičtí. Jsou rádi středem pozornosti a nestydí se za to. Jde jednoznačně o společenské lidi. Podobné vlastnosti mají řidiči bordó aut, ačkoliv nejsou tolik přímočaří.

Futuristická stříbrná

Tento odstín, podobně jako zlatý, přitahuje lidi, kteří mají rádi luxus a prestiž. Na rozdíl od majitelů černých modelů chtějí být více na očích. Stříbrná je barva s futuristickým nádechem a její milovníci rádi zkouší různé technické vychytávky. Jsou praktičtí a inovativní.

Není modrá jako modrá

Modrá, zejména její světlejší a chladnější odstín, symbolizuje citlivost, touhu po harmonii a empatii. Světle modrými auty jezdí lidé, kteří jsou klidní a nic je nerozhodí. Jsou velmi důvěryhodní. Majitelé tmavě modrých modelů mají z části podobné vlastnosti, ale jsou sebevědomější a dominantnější.

Barva čokolády

Barva horké kávy či čokolády se v poslední letech těší stále větší oblibě. Hnědá auta často řídí praktičtí lidé. Tento odstín v sobě spojuje eleganci a status černého vozidla s jemným nádechem originality. Jejich řidiči jsou spolehliví a bývají dobrými přáteli.

Zelená jednoduchost

Zelená je barva přírody, a tak není divu, že majitelé zelených aut vedou velmi vyrovnaný život. V tmavších odstínech jde téměř o klasiky, kteří mají rádi stabilitu. Světlejší variace zase prozrazují větší propojení s přírodou. Tyto vozy většinou řídí lidé, kteří upřednostňují jednoduchost před pozlátkem a třpytkami.

Originální žlutá či oranžová

Takové výrazné barvy vidíme na našich cestách méně. Zatímco žlutá symbolizuje smysl pro humor a veselou povahu, oranžová reprezentuje téměř uměleckého ducha a silnou individualitu.

Článek je zařazen v: barva , Automobil , osobnost , povaha , barvy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama