Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Víc už to nejde. Zlaté monstrum pro mafiány bez vkusu

Pořád si nejsme jistí, jestli to není nějaký škodolibý vtip. Zdá se ale, že plány automobilky Dartz jsou skutečné. Rozhodla se vyrobit auto, které vypadá jako výtvor sedmiletého synka nějakého ruského oligarchy. Pompézní hranatá splácanina pochybného luxusu a drsných tvarů navíc dostane i neuvěřitelný výkon.
Vydáno: 07.08.2017
Je sice zlaté, jmenuje se však Černý aligátor.
Je sice zlaté, jmenuje se však Černý aligátor. Autor: Dartz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všechno na tomhle autě je jako z nějaké střelené dětské fantazie. Jmenuje se Černý aligátor, přestože je zlaté, pochází z Lotyšska, je neprůstřelné, je obrovské a přímo přetéká drahokamy i výkonem. Díla automobilky Dartz jsou však zcela skutečná a jeden z dřívejších modelů si zahrál třeba ve filmu Diktátor, kde Sacha Baron Cohen ztvárnil roli neomezeného vládce malé diktatury. Nyní byly zveřejněny nové fotky i informace o nejnovějším modelu a opět se nestačíme divit.

Velký, silný...

Celkem vznikne 50 aligátorů, přičemž základem každého auta je už tak obrovský Mercedes-AMG GLS 63 o délce přesahující 5,1 metru. Jenže ani ten není pro zákazníky Dartz dost velký. Po přestavbě tak má vůz na délku 5,4 metru, unikátní prodloužená verze nazvaná Černý žralok pak bude měřit dokonce 5,9 metru. Žraloků však má vzniknout pouze pětice kusů.

Ani základní výkon osmiválcového Mercedesu přesahující 550 koní není zdaleka dostatečný. Na výběr jsou proto hned tři výkonnostní verze Černého aligátora. Ta základní má 850 koní a zahrnuje mimo jiné nové turbo, převodovku i výfukový systém. Střední nabízí díky dalším změnám na motoru a chlazení působivých 1100 koní, vrcholem je však zvětšený motor o síle neskutečných 1600 koní. A je asi každému jasné, po které verzi musíte sáhnout, pokud ostatním oligarchům nechcete být pro smích.

...a pekelně drahý

Už základní auto se chlubí kevlarovými pláty pokrytými karbonem nebo lakem, ve kterém je nadrcená tisícovka černých diamantů. Mezi příplatky však najdete i neprůstřelnou titanovou verzi, která odolá i těžké palbě - obstát má proti kulometům nebo malému kanonu. Absolutně žádná omezení neplatí ani v interiéru, který je spíš malou zoologickou zahradou. Výrobce používá například kůži z rejnoků a hadů nebo pštrosí peří. Nechybí ani nejdražší volant světa vykládaný stovkami drahokamů.

Je tedy jasné, že výsledek je opravdu velice drahý. S různými příplatky vás prý neprůstřelná verze s výkonem 1600 koní snadno vyjde na více než milion liber, tedy nějakých 30 milionů korun. Což je obzvláště neuvěřitelné, když se na tenhle zběsile beztvarý Mercedes se zadními světly z Range Roveru a předními z Jeepu Cherokee podíváte...

Článek je zařazen v: nejdražší auto , nejdivnější auto , Dartz Black Alligator , zlaté auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama