Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Temná Bentayga oslavuje úspěchy Bentley v Le Mans

Je to už 14 let, kdy si Bentley připsalo poslední vítězství při slavném závodě 24h Le Mans. Známý úpravce Kahn Design se rozhodl, že je ten správný čas na připomínku těch starých dobrých časů. Vybral si ale poměrně zvláštní model.
Vydáno: 21.09.2017
Bentley Bentayga od Kahn Design
Bentley Bentayga od Kahn Design Autor: Kahn Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bentley mělo v závodě Le Mans vždy velkou roli, i když je potřeba pamatovat na to, že posledních několik let jezdí za pomoci techniky Audi. Ale ve třicátých letech šlo ještě o čistokrevná britská auta, která si prý získala úctu i u samotného Ettora Bugatti. Ten ale jistě netušil, že všechna ta slavná vítězství a úspěšné starty v jednom z nejlegendárnějších závodů světa bude jednou připomínat pro některé až tuctové SUV. Ale, stalo se.

Výsledek se jmenuje Bentley Bentayga Le Mans Edition, ale nečekejte nějakou extra závodní úpravu. Kahn Design se spíš pokusili povýšit sportovního ducha auta na vyšší level. Proto dostala karoserie matně černý polep a k tomu řadu karbonových detailů. Krom toho úpravce sáhl po nových 23palcových kolech nebo po nových koncovkách výfukového sytému.

Až sem vlastně mohl být celý projekt, ale se zavřeným alespoň jedním okem, brán jako připomínka sportovních časů. Jenomže celou tu snahu úpravce pohřbil volbou motorizace. Pod kapotou má totiž tato Bentayga V8 o objemu 4 litrů, která ovšem spaluje naftu. Může jít o připomenutí dieselových úspěchů Audi, které s Bentley spolupracoval v těchto závodech, ale tak nějak by nás benzinová verze Bentaygy bavila asi víc. Obzvlášť, když má značka v nabídce i benzinovou W12 o objemu 6 litrů. Nicméně i ta dieselová verze nabízí celkem slušný výkon 435 koní, díky čemuž umí zrychlovat z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

A co za to? I s autem si úpravce svou práci cení na v přepočtu asi 5 milionů korun. Jestli je to moc nebo málo necháme na posouzení každého z vás.

Článek je zařazen v: Bentley , Bentayga , Bentley Bentayga , Kahn Design , tuning , Le Mans , 24h Le Mans , Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama