Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Takhle driftuje Lamborghini Diablo. A není to vůbec lehké!

Vidět Lamborghini Diablo při jízdě dveřmi napřed se často nepoštěstí. Jednak je to velice vzácné auto, kterých vzniklo jen pár tisíc, a navíc takový kousek vyžaduje velmi zkušeného a odhodlaného řidiče.
Vydáno: 21.06.2017
Zkrotit Lamborghini Diablo není nic jednoduchého.
Zkrotit Lamborghini Diablo není nic jednoduchého. Autor: cvdzijden - Supercar Videos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lamborghini Diablo je zosobněním devadesátých let. Na pohled už sice nebylo tak extrémní jako předchůdce Lamborghini Countach, pořád však nabízí obrovskou porci italské divokosti. Mezi lety 1990 a 2001 vzniklo 2884 těchto vozů v různých specifikacích. O pohon se stará charakterní dvanáctiválec o objemu 5,7 litru, výkonu 492 koní a točivém momentu 580 Nm.

Spolu s poměrně nízkou hmotností kolem 1500 kilogramů a faktem, že většina aut měla pohon pouze zadních kol, je to pořádně výbušná kombinace. Vidět (a slyšet!) Diablo při nespoutané jízdě je tak vždycky velký zážitek. Právě proto je tak výjimečné video, které se povedlo pořídit na jednom evropském srazu superaut.

Nic jednoduchého

Majitel na kropené ploše předvádí jeden smyk za druhým, i když je pravdou, že se také dost často přetočí. Není se ale co divit. Na záběrech je patrné, jak těžká záď s motorem funguje jako obrovské kyvadlo. S ohledem na obrovský výkon a velmi kluzký povrch stačí malé zaváhání na volantu nebo plynovém pedálu a už je dílo hotovo. Nebudeme proto kritizovat, sami bychom si nevedli o nic lépe. Spíš buďme rádi, že se někdo nebojí dát takovému vzácnému autu pořádně do těla.

Článek je zařazen v: Lamborghini Diablo , driftování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama