Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Srazili jste zvíře? Udělejte si na auto trofej!

Když myslivec uloví nějaké krásné zvíře, často si jeho hlavu pověsí na zeď jako trofej. Proč by to tedy mělo být jinak, když kus zvěřiny uloví řidič na nějaké okresce svým tunu a půl železem?
Vydáno: 08.06.2017
Přejeté zvíře nemusí skončit v příkopu. Může zdobit váš vůz!
Přejeté zvíře nemusí skončit v příkopu. Může zdobit váš vůz! Autor: Max Siedentopf
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladý kreativec Max Siedentopf se v automobilovém světě poprvé proslavil v roce 2015, když lidem při tajných nočních akcích "vylepšoval" nudná obyčejná auta s pomocí tuningových doplňků. Obyvatelé Amsterodamu pak nacházeli své postarší Volkswageny nebo Peugeoty s masivními křídly, spoilery a dalšími závodními doplňky. Vtip byl v tom, že všechno bylo vyrobeno z obyčejného nenabarveného kartonu a na první pohled tak bylo jasné, že jde o recesi.

Mnoho lidí si Maxova díla okamžitě zamilovalo a jeho noční výpravy s papírem, nůžkami a lepicí páskou si po celém světě našly tisíce fanoušků. Laciná superauta v ulicích dokázala skvěle ozvláštnit všední každodennost. Tehdejší projekt se jmenoval Slapdash Supercars.

Jiný pohled na věc

Nyní je umělec a popularizátor tuningu v jedné osobě zpátky se svým letošním projektem a opět se vrátil k tématu levných a zdánlivě obyčejných aut. V projektu nazvaném Roadkill Trophies se chopil zajímavé myšlenky - co kdyby si řidiči zdobili svá auta zabitými zvířaty podobně, jako to dělají myslivci na hájovnách? Výsledek je rozhodně inspirativní, popravdě se nám ale docela ulevilo, že jsme na žádné kapotě nenašli psí ani kočičí hlavu. To totiž v praxi bývají nejčastější trofeje lovců za volantem.

Všechny Maxovy práce včetně obou projektů na téma motorismu najdete na jeho stránkách.

Článek je zařazen v: tuning , tuzing , úpravy aut , street art , pouliční umění , sražené zvíře , srážka se zvěří , trofej , Max Siedentopf
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama