Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Smutný příběh podpáleného Mustangu po dědečkovi bude mít šťastný konec

Když vandalové nedávno zcela nepochopitelně zapálili krásně zrenovovaný Ford Mustang patřící chlapci s tělesným postižením, zasáhlo to asi každého. Vypadá to ale, že tohle neštěstí bude mít dobrý konec. A to přesto, že původní Mustang už opravit nepůjde.
Vydáno: 10.08.2017
Ford Mustang Mach 1 po útoku žhářů
Ford Mustang Mach 1 po útoku žhářů Autor: carscoops
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Upřímně musíme přiznat, že po tomto příběhu se v nás mísilo hned několik pocitů. Na jednu stranu to byla lítost na ztrátou malého kluka se zdravotním postižením, který v životě zas tolik radostí nemá, a zároveň lítost nad tím, že svět přišel o krásné auto s báječným příběhem v pozadí. Tím druhým pocitem byla velká zlost. Zlost nad tím, že po světě chodí i tací, kteří jsou podobných činů schopni a s největší pravděpodobností se za sebe ani nestydí.

Všechno zlé je pro něco dobré

Tehdy šlo o zrenovovaný Ford Mustang Mach 1, který vlastnil 7letý Nino Welcome. Nino trpí Lesch-Nyhanovým syndromem a auto dostal jako dárek. Přestože by ho nikdy řídit nemohl, jízdu na sedadle spolujezdce miloval. Dokonce si nechal nalakovat svůj invalidní vozík do stejné barvy, kterou měl právě jeho Mustang. Jenomže pak se parta blbců rozhodla, že hodit do auta petardy je skvělý nápad. Auto bohužel takřka shořelo, a i když tatínek chlapce chvíli přemýšlel, že ho opraví, není to možné.

Na základě této události se prakticky okamžitě rozběhla finanční sbírka. Přispíval každý, koho se příběh nějak dotkl, a právě díky ní teď Nino může zase mít radost. Oprava původního auta není možná, a tak se jeho tatínek rozhodl, že mu prostě koupí Mustang jiný. Už mají jeden dokonce i vyhlídnutý. Mělo by jít o kousek z roku 1969, a protože původní auto mělo přezdívku Pumpkin, nový vůz se prý bude jmenovat Son of Pumpkin. Bude ale potřebovat malou renovaci, na což se malý Nino prý velmi těší. Chce svému tatínkovi pomáhat, jak jen mu jeho postižení dovolí.

Nový Ford Mustang pro malého kluka se zdravotním postižením
Nový Ford Mustang pro malého kluka se zdravotním postižením
Nino Welcome
Článek je zařazen v: Ford Mustang , požár , sbírka , nové auto , potižený chlapec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama