Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

SandRacer je osmiválcová pouštní střela jako z Mad Maxe

Bohatí šejci a dubajští princové si mohou koupit novou hračku. Její jméno v překladu zní pouštní závodník, pohání ji americká V8 a veškerý její výkon zpracovávají jen zadní kola.
Vydáno: 30.06.2017
Zarooq SandRacer
Zarooq SandRacer Autor: Zarooq
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dubajská automobilová značka Zarooq je pro našince možná jednou velkou neznámou, ale tamní boháči ji evidují už asi dva roky. To totiž oznámila, že chystá supersport, který ale bude doma spíše v rozpálených písečných dunách než na sinici. A jak slíbili, tak také udělali. Zatím tedy neexistují reálné fotografie auta, ale i z počítačových animací je jasné, že půjde o velmi rozzlobeně vyhlížející zrůdičku. Myšleno v tom dobrém, samozřejmě. :)

Jde vlastě o kombinaci odolného offroadu a sportovního auta. Nechybí mu ostré hrany, drsné vzezření, zvýšený podvozek a offroadové pneumatiky obuté na malých kolech. Speciál pohání americká V8 od GM o objemu 6,2 litru, která na zadní kola posílá výkon 525 koní a 660 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na 100 km/h výrobce neudává, ale rozhodně to nebude nic pomalého. Vždyť ten výkon si musí poradit jen s 1 300 kilogramy, které pouštní speciál váží. Zarooq prozradil jen maximální rychlost, která je elektronicky omezená na 220 km/h.

Design z pera extrémního úpravce

O ten drsný vnější, ale nakonec i o ten vnitřní design se prý stará společnost Mansory, což leccos vysvětluje. Tento úpravce nepatří mezi ty v designu zdrženlivé, ale právě v Dubaji slaví úspěchy. Ačkoliv interiér ještě automobilová značka neukázala, právě díky působení slavného úpravce se mluví o luxusním zpracování, kůži a příplatkovém audio systému.

V toto chvíli Zarooq počítá s výrobou 35 kusů SandRacera, přičemž jedno auto by mělo vyjít asi na 450 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 10,5 milionu korun. První dokončená auta by ke svým majitelům měla dorazit ještě letos. Navíc se proslýchá, že Zarooq už se zaháčkoval i v Evropě, když slavil úspěch na monacké prezentaci. Je tedy dost možné, že šejci a princové si budou muset pospíšit. I my v Evropě totiž máme rádi zběsilé vyjížďky mimo silnice a takový SandRacer by zde jistě našel své uplatnění.

Článek je zařazen v: Dubaj , Zarooq , Zarooq SandRacer , pouštní bugina , V8 , dubajský šejk , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama