Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Rusty Slammington je parádně upravené BMW z 80. let

Klasická BMW z 80. a 90. let mají obrovskou dávku charakteru, která nevyprchala dodnes. Autor tohoto projektu skvěle zvýraznil žraločí tvary generace E28, přidal opotřebovaný vzhled, špičkovou techniku a nízký, široký postoj. Vzniklo tak jedno z nejzajímavějších aut, jaká jsme viděli za hodně dlouhou dobu.
Vydáno: 12.10.2017
Rusty Slammington je dokonalé BMW řady 5 ze starých časů.

Jestli patříte mezi tuningové pamětníky, na podobný projekt si možná vzpomínáte. Poprvé totiž jeho autor Mike Burroughs přestavěl BMW řady 5 z počátku 80. let na nízký rat rod už v roce 2010. Auto však tehdy nešťastnou náhodou shořelo a bylo prakticky celé zničeno. Trvalo pak několik dlouhých let, než se ho povedlo částečně opravit a částečně znovu postavit. Jeho nová podoba je výrazně kratší, ale ještě působivější.

Ať žijí osmdesátky!

Základem je BMW řady E28, pod kapotou ovšem najdete motor z o generaci novější řady E34, a to rovnou z vrcholného provedení M5. Šestiválec 3,6 litru o síle 315 koní byl navíc zvětšen na 3,7 litru a díky velkému množství úprav a použití benzínu o 110 oktanech má nyní výkon celých 500 koní. Silnému motoru zdatně sekunduje i závodní podvozek od H&R a pod blatníky se skrývají klasická kola BBS E57, která v minulosti utvářela charakter legend jako je Porsche 935.

V kombinaci s nízkým agresivním postojem, rozšířenou karoserií s kratkým rozvorem a jediným párem dveří, velkými zadními koly, ochranným rámem, závodními sedačkami nebo rezavým nátěrem vypadá Rusty Slammington jako zapomenutý automobilový bůh ze starých časů.

Reklama
Článek je zařazen v: BMW řady 5, BMW E28, BMW E34, BMW M5, nejlepší tuning, rat rod, Rusty Slammington
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama