Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Rusty Slammington je parádně upravené BMW z 80. let

Klasická BMW z 80. a 90. let mají obrovskou dávku charakteru, která nevyprchala dodnes. Autor tohoto projektu skvěle zvýraznil žraločí tvary generace E28, přidal opotřebovaný vzhled, špičkovou techniku a nízký, široký postoj. Vzniklo tak jedno z nejzajímavějších aut, jaká jsme viděli za hodně dlouhou dobu.
Vydáno: 12.10.2017
Rusty Slammington je dokonalé BMW řady 5 ze starých časů.
Rusty Slammington je dokonalé BMW řady 5 ze starých časů. Autor: StanceWorks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestli patříte mezi tuningové pamětníky, na podobný projekt si možná vzpomínáte. Poprvé totiž jeho autor Mike Burroughs přestavěl BMW řady 5 z počátku 80. let na nízký rat rod už v roce 2010. Auto však tehdy nešťastnou náhodou shořelo a bylo prakticky celé zničeno. Trvalo pak několik dlouhých let, než se ho povedlo částečně opravit a částečně znovu postavit. Jeho nová podoba je výrazně kratší, ale ještě působivější.

Ať žijí osmdesátky!

Základem je BMW řady E28, pod kapotou ovšem najdete motor z o generaci novější řady E34, a to rovnou z vrcholného provedení M5. Šestiválec 3,6 litru o síle 315 koní byl navíc zvětšen na 3,7 litru a díky velkému množství úprav a použití benzínu o 110 oktanech má nyní výkon celých 500 koní. Silnému motoru zdatně sekunduje i závodní podvozek od H&R a pod blatníky se skrývají klasická kola BBS E57, která v minulosti utvářela charakter legend jako je Porsche 935.

V kombinaci s nízkým agresivním postojem, rozšířenou karoserií s kratkým rozvorem a jediným párem dveří, velkými zadními koly, ochranným rámem, závodními sedačkami nebo rezavým nátěrem vypadá Rusty Slammington jako zapomenutý automobilový bůh ze starých časů.

Článek je zařazen v: BMW řady 5 , BMW E28 , BMW E34 , BMW M5 , nejlepší tuning , rat rod , Rusty Slammington
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama