Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Retro střela. Nadšenci zkřížili Škodu 130L a Audi TT 4x4

Kdo někdy neřídil Škodu 130, ten vůbec neví, co je to motorismus. Tedy, tak to říkají naši otcové a dědečkové. V Anglii zjevně také vědí, že „stotříca“ stojí za pozornost. Jen se jí rozhodli přidat na agresivitě a sportovnosti.
Vydáno: 30.10.2017
Škoda 130L s technikou z Audi TT 4x4
Škoda 130L s technikou z Audi TT 4x4 Autor: www.briskoda.net
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takovou dost rychlou a hodně zběsilou přestavbu jsme už dlouho neviděli. Parta nadšenců z Velké Británie se rozhodla, že něco udělá s přebytkem volného času, s jednou starou kastlí škodovky a vnitřnostmi Audi TT 1.8 Turbo quattro. Projekt jim pod rukama začal vzkvétat už v roce 2016 a od té doby ušel pořádný kus cesty.

Vůbec si neumíme představit, jak dostali kompletní techniku Audi pod tu vcelku malou a úzkou karoserii škodovky, ale zdařilo se. Nutno říct, že karoserie musela být trochu rozšířena. Ale vlastě to nevypadá tak špatně, jak to zní.  Navíc vše funguje. Ještě je prý potřeba vyladit nějaké mouchy, ale nic závažného je zatím nepotkalo. V tuto chvíli má škodovka pod kapotou 220 koní, což je v případě tohoto modelu skoro k neuvěření. :)

Projekt ještě zdaleka není u konce. Čeká ho doladění interiéru, ale i samotné karoserie. Doufáme, že se tihle nadšenci pochlubí i s finálním výsledkem. Jistě totiž bude stát za to.

Článek je zařazen v: Škoda 130L , Škoda Auto , Audi TT , Audi , Audi TT 4x4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama