Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Rekord s vůní spálené gumy. Caterham zvládl 19 donutů v rekordním čase

Vzít co nejdivočejší auto, pořádně mu šlápnout na krk a postarat se o opravdu divoký zápis do knihy rekordů. Tak nějak pojal Caterham jedno velmi zábavné odpoledne.
Vydáno: 16.11.2017
Caterham zvládl 19 donutů v rekordním čase
Caterham zvládl 19 donutů v rekordním čase Autor: Caterham
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Také vás podobné úlety dospělých, kteří ale někde uvnitř sebe nepřestávají být dětmi, tak baví? Jen si vzpomeňte na projekt Toyoty, při kterém odvážný pilot zvládl udělat tak parádní drift, že byl vidět až z vesmíru. Tentokrát se ale podíváme do dílny Caterham, tedy do Velké Británie. Tvůrce velmi specifických sportovních vozidel spojil síly s váženým Sirem Christopherem Andrewem Hoyem.

Že vám to jméno něco říká? Pokud jste někdy sledovali Letní olympijské hry, pak jste jeho jméno asi zaslechli. Sir Hoy je totiž bývalý britský reprezentant v dráhové cyklistice a zároveň nejúspěšnější britský sportovec a nejúspěšnější cyklista v olympijské historii. Na svém kontě má šest zlatých medailí.

Caterham ho posadil do divokého roadsteru Seven 620R, který pohání přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec Ford Duratec s výkonem 314 koní. A zapnul stopky. Díky tomu, že všechna tato síla putuje na zadní kola, která byla navíc obutá do speciálních pneumatik, vykouzlil pilot rekordní donuty takřka na požádání. Za tu jednu minutu, kterou na svůj pokus měl, jich zvládl 19, což znamená, že na jeden měl asi tři sekundy. Uznejte sami, že to je zatraceně dobrý výkon na bývalého cyklistu a auto, které někteří ani neznají. :)

 

Článek je zařazen v: Caterham , Caterham Seven 620R , rekord , donut , drift , Sir Christopher Andrew Hoy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama