Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Rallycross s traktory? To je Rusko!

Na závody roztodivných strojů se obvykle specializují spíše ve Spojených státech amerických. Následující videa vám však potvrdí, že ani Rusové nezůstávají pozadu. Závodění v traktorech je opravdu masakr!
Vydáno: 08.08.2017
Závody traktorů
Závody traktorů Autor: Russia Insider
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bahno, louže s hloubkou více než metr a nástrahy rallycrossové trati, po níž se prohání partička 28 traktoristů z celého Ruska. A o co, že se jede? No přece o nový traktor! A že jej po tomto závodě budou potřebovat. O karamboly zde totiž není nouze. Nebezpečně odskakující traktory v zatáčkách vůbec nedrží a o nízkém těžišti také řeč být nemůže. Traktor zkrátka není na závodění - ale řekněte to těmhle Rusům.

Desetitisíce fanoušků, nehody a spousta bahna

Na každoroční kolbiště se sjíždí až 30 000 senzacechtivých diváků a popularita s každým rokem roste. Závody startují výstřelem z děla a splašené traktory musí rychlostí až 60 km/h urazit celkem 15 kilometrů. Nejen o nehody však není nouze. Traktory při zběsilém závodu dokonce létají i vzduchem. Vítězem může být jen jeden a rivalita mezi účastníky je proto pořádná.

Cíl samotné akce je ovšem ušlechtilý. Mezi mladými Rusy popularita zemědělství dlouhodobě klesá a právě závod traktorů má tomuto řemeslu napravit reputaci. Ačkoliv si samotným účinkem nejsme úplně jisti, zábava je to každopádně skvělá. Ostatně, podívejte se sami. První video pochází z minulých ročníků, to druhé pak z právě odjetého závodu letošního traktorového mistrovství!

Článek je zařazen v: splašené traktory , traktory , závody traktorů , traktor , rallycross , rally s traktorem , Rusko , Rusové , rusové v traktorech , ruský traktor , ruské traktory , zábava , rally , cross
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama