Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Ošuntělá karoserie starého Fordu ukrývá výkon stíhačky

Klasické americké pickupy mají velké kouzlo. Do dnešních časů přinášejí odkaz doby, kdy i obyčejná pracovní auta měla stylu na rozdávání. Když se pak taková stylovka potká s moderní technikou a současným výkonem, jde o skvělou podívanou. Skvělou drifterskou podívanou!
Vydáno: 10.08.2017
Ford F1 upravený od Chuckles Garage
Ford F1 upravený od Chuckles Garage Autor: Chuckles Garage
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přesně takovým mixem doby dávno minulé a současných technologií je i tento na první pohled lehce ošuntělý Ford F1 z konce čtyřicátých let. Ačkoliv u nás by taková přestavba legálně nikdy nesměla na silnice, Amerika je pro takové extrémy zemí zaslíbenou. Právě odtud také pochází tvůrci, kteří si říkají Chuckles Garage a s podobnými přestavbami mají bohaté zkušenosti.

Jak už jsme řekli, jako základ posloužil stařičký pracovní pickup, ze kterého ale zůstala původní jen karoserie. Pod kapotu se s trochou vervy vešel řadový šestiválec Cummins o objemu 5,9 litru, který na zadní kola posílá výkon 1 200 koní a monstrózní točivý moment 2 711 Nm. Těchto čísel tvůrci dosáhli díky montáži dvojice velkých turbodmychadel a použitím dusíku, který asi nejvíce proslavila filmová série Rychle a zběsile. Původní převodovka by neměla žádnou šanci si s přenosem takového výkonu poradit, proto padla volba na automatickou od Dodge, která byla navíc upravena pro sekvenční řazení.

Neméně zajímavá je také úprava interiéru. Ten dostal sedadla ze závodních speciálů Nascar, moderní budíky a hlavně tablet, na kterém je možné za jízdy upravovat nastavení řídící jednotky a také sledovat všechny důležité informace jako je teplota všech kapalin nebo tlaky obou turbodmychadel. Zajímavě řešené je na tomto autě i výfukové potrubí. Jedna jeho část totiž vykukuje z korby a druhá z přední části auta.

No, řekněte sami. Není tohle jeden z nejbáječnějších driftovacích strojů, jaký jste kdy viděli? :)

Článek je zařazen v: Ford F1 , Chuckles Garage , pickup , drift , tuning , úprava , výkon , dusík , turbodmychadla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama